Aizvērt

Pilsētā viss vienos ziedos

2018. gada 27. jūlijā, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Pilsētā viss vienos ziedos
Foto: Lāsma Reimane
Konkursa "Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija" komisija devusies pirmajā izbraukumā un apskatījusi krāšņāko dārzu kandidātus.
VĒRTĒ UZTURĒŠANU UN IZDOMU

Konkursu mērķis ir iedzīvotājus iesaistīt sava īpašuma labiekārtošanā, tā veicinot sakoptību. Domes vides speciāliste Dace Jansone skaidro: „Komisija dārzus vērtē pēc nolikuma. Tiek ņemta vērā uzturēšana un izdoma. Vērtējam tīrību un kārtību īpašumā, iebraucamo ceļu, to, vai ir priekšdārziņš, vai teritorijas zonējums atbilst funkcijai, kādi ir augu stādījumi un kompozīciju (ekoloģiskā saderība, veselīgums). Vēl noteikti tiek ņemts vērā tas, vai dārzā ir kāds pārsteigums. Augstāko vērtējumu iegūs tas īpašums, kurš atbilst visiem kritērijiem.”

D.Jansone stāsta, ka anketas saņēmusi gan no māju īpašniekiem, gan viņu draugiem un kaimiņiem, gan tiem, kuri garāmejot ko ieraudzījuši un tas iepaticies.


KARSTUMĀ UZZIED AGRĀK

Liepājas ielā 25a ir divi dzīvokļi. Iemītniece Aiga Šlitere stāsta: „Mēs ejam soli pa solītim. Visi rūpējamies, lai būtu skaisti. Es vaicāju kaimiņienei, kurai bija vairāku gadu pieredze ar ziedu kastēm. Vienojāmies, ka šai mājai piestāv sārtie, rozīgie toņi, jo tie izceļas uz ķieģeļu sienas. Vairums ziedu ir dāvināti. Vakaros izliekam laukā krēslus un galdu, kopā vakariņojam un izbaudām silto laiku. Karstuma dēļ ziedi šogad uzziedēja ļoti agri. Nācās stādīt otrreiz.”

Dzelzceļa ielas 1.a nama saimnieks Jānis Āboliņš smej, ka dārza darbus darot arī divi mājas mīluļi: „Ja ir suņi, tad neko darīt.” Viņš rādīja sētu, kurā ir improvizēta ugunskura vieta, ziedu dobes, gaisadārzi un sakņu dārziņš.

Krāsaini ziedi uzplaukuši ģimenes mājā Vijolīšu ielā 4, tās īpašnieks Andrejs Safonovs stāsta, ka sētā grūti kaut ko ieaudzēt, jo tur ir tīra smilts. „Šeit dzīvojam 15 gadus. Tas, kas te redzams, ir sievas nopelns un domāts pašiem sev. Neesam dārznieki: es esmu celtnieks, sieva – farmaceite. Šogad ir viss: gan ērkšķogas, gan ķirši. Sausums un karstums gan ir liels, zāle pļauta vien trīs reizes. Tepat, lejā pie Ventas, ar kaimiņu izveidojām skaistu vietu, kur pasēdēt, bet, kā rodas kaut kas skaists, tā uzreiz rodas arī tie, kuri aiz sevis nesakopj.”

Vēl komisija vērtēja ģimenes māju Mucenieku ielā 27, daudzdzīvokļu mājas Planīcas ielā 10 un Annas ielā 6, Kuldīgas labumu veikalu, SEB bankas filiāli un Kuldīgas 2. vidusskolas priekšpagalmu.Konkursā Sakoptākā Kuldīgas novada lauku sēta nākamā vērtēšana paredzēta šodien, bet konkursā Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija – 3. augustā.
Komentāri
lasītāja
2018. gada 29. jūlijā, 17:17
Šijā konkursa tik piesakās paši vai kaimiņa ieteiktie un tas galīgi neatspoguļo pilsētas sakoptākās ēkas un dārzus. Tas kas strādā no sirds ar saviem darbiem neplātas un viņi to dara sava prieka pēc un lai pilsēta būtu sakopta.
Ja grib objektīvu un godīgu sakoptāko dārzu vērtējumu, tad vajag apsekot visus īpašumus. ( pašvaldības policija taču skraida apkārt pa visām ielām skatoties vai teritorijas satīrītas un tad arī viņi redz daudzus skaistus dārzus. Tā pat Domes darbiniece uz katru māju piegādā Kuldīgas Domes reklāmas lapu, arī tā var pateikt kur mums daudz skaistu un sakoptu dārzu.
Tagad sanāk ka "tukša muca tālu skan", bet skaistākas mājas paliek "apbižotas"

P.S. Izbrīnu rada, ka "skaistākos dārzus" Kuldīgā rotā bezgaumīgas aplupušas keramikas figūriņas no Ķīnas un netīri, pus izžuvuši plēves dīķīši.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi