Aizvērt

Uzņēmēji iesaka Saeimai un valdībai

2018. gada 30. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Uzņēmēji iesaka Saeimai un valdībai
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes padomes sēdē uzņēmēji spriež, kādi ieteikumi jāiesniedz Saeimā, lai ātro kredītu dēļ cilvēki negribētu izvairīties no oficiālām darba attiecībām.
Foto: Aivars Vētrājs
Ātrie kredīti un e-veselība kā aktuālākie jautājumi pārrunāti Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģionālās padomes sēdē Kuldīgā, Virkas muižā.
LTRK valdes priekšsēdis Jānis Endziņš pastāstīja, ka kameras aktualizētais jautājums par ātro kredītu nelabvēlīgo ietekmi uz uzņēmējdarbību satrauc arī citu nozaru pārstāvjus un ka parlamentā jau iesniegtas iniciatīvas, lai šo situāciju mainītu. Saeima tam pievērsusi uzmanību un pirmajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Tā tālākajā virzībā LTRK paudīs savu viedokli – ieteikumi vēl top.

LTRK biedru viedoklis dalās. Nebanku kreditētāji savus ieteikumus kamerā iesnieguši, tādēļ tiks rīkota tikšanās, lai ar citiem biedriem nonāktu pie vienotas pozīcijas, ko prezentēt Saeimā. J.Endziņš sacīja: „Pirmajā lasījumā pieņemts ieteikums samazināt procentu likmi un noteikt vēl dažus ierobežojumus. Mūsu biedru vidū ir arī Nebanku kredītdevēju asociācija, kurai ir pretējs viedoklis. Tādēļ jāsēž pie viena galda un jānonāk pie viena viedokļa.”

Uzņēmējs Kaspars Bergmanis sacīja, ka procentu likmes ierobežošana vien neatrisina lielāko problēmu – darbinieku ātro kredītu saistību dēļ tiek veicināta ēnu ekonomika. Cilvēki grib algu saņemt aploksnē, undarbinieku trūkuma dēļ darba devējs ir spiests izdomāt, kā to nodrošināt. Tāpēc jāizvirza priekšlikumi, kā to novērst.

Sēdē arī runāts par to, ka jāuzlabo e-veselības tehniskie risinājumi. LTRK priekšlikums valdībai ir ieviest grozījumus darbnespējas lapu saņemšanā, nodrošināt ērtāku apriti obligātajā veselības pārbaudē, darbnespējas lapu atpakaļgaitas izrakstīšanas termiņu samazināt no piecām līdz trim dienām. LTRK izstrādā priekšlikumus arī tam, lai mainītu likumu par slimības lapu samaksu. No Baltijas valstīm Latvijā uzņēmēji esot visneizdevīgākajā situācijā, un kamerā spriests, kā radīt konkurētspējīgu situāciju.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 31. jūlijā, 10:02
Kamēr mafijas boss A. Lembergs netiks ietupināts , nekas šajā valstī uz labo pusi nemainīsies! Kamēr mazizglītotie latvju bauri ar reņģēdājiem balsos par saviem apzadzējiem ZZS un V arī nekas nemainīsies. I Neceriet !
Kurzemnieks hroniski nav spējīgs atspoguļot reālo situāciju valstī !
Pievieno jaunu komentāru: