Aizvērt

Puse no cerētā

2018. gada 30. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Aivars Vētrājs
Puse no cerētā
Tāpat kā citur arī Vilgāles "Reķos" graudaugu kulšana rit pilnā sparā.
Foto: Aivars Vētrājs
„Šogad graudaugu kulšana ir sākusies necerēti agri. Parasti uz lauka var braukt augusta sākumā. Arī mitruma procents šogad labs – 13 līdz 15%, bet graudu birums uz pusi mazāks nekā pagājušajā gadā,” tā par šīgada ražu teic Vilgāles zemnieku saimniecības "Reķi" īpašnieks Aivars Reķis.
„No apsētajiem 800 hektāriem 200 ir ziemas kvieši, tikpat mieži, bet 400 – vasarāji,” turpina saimnieks. Druvā pastāvīgi strādājot trīs kombaini, divi traktori un kravas auto, kurus vada kombainieri Spodris Reķis, Jānis Tobijs, Lauris Reķis un Lauris Rudzis. Vidēji dienā tiek nokulti ap 50 hektāriem. Ja laika apstākļi ļaus, ziemāji būs nokulti jau pēc nedēļas.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vadītāja Daiga Mellere: „Šobrīd visi kuļ, jo tam ir atbilstoši laika apstākļi, bet, ko tas dod, ja nav ražas. Ir saimniecības, kurās būs puse vai tikai trešā daļa. Reālā situācija ir pat sliktāka, nekā mēs prognozējām. Kurzemē tā ir vissmagākā valstī. Redzot to, ka ražas nebūs, daļa saimniecību auzas satina ruļļos lopbarībai. Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novadā nokultā daudzums neatšķiras, bet viena novada pagasta saimniecībās gan.”
Komentāri
nau nau
2018. gada 1. augustā, 22:31
nau nau nau..neko no zemniekiem citu nedzird, tad saule, pa spozu, udens par slapju, zale par zalu, graudi par lielu utt, tai pat laika eiropa pa visam atverem stum ieksa naudu, bet vienalga naud!!!
paradiet kaut veinu nozari kura vel ta tiek stuteta no visiem sturiem?

Nauduli ibio...rauduligaku sabiedribas grupu vel gruti atrast...
Pievieno jaunu komentāru: