Aizvērt

Nīkrāce svin visu dienu

2018. gada 1. augustā, 06:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Nīkrāce svin visu dienu
Nīkrāces pakalpojumu pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa ar bijušo pagasta vadītāju Aiju Zariņu, ēku un teritorijas apsaimniekošanas pārzini Valdi Pēdu un agrāko pagasta priekšsēdi Eleonoru Fricsoni stāda ozolu.
Foto: Anna Bivbāne
Nīkrāces pagasta 765. dzimšanas diena sestdien nosvinēta ar fotoizstādi "Pietura N 16", fotoorientēšanās sacensībām "Vai tu pazīsti Nīkrāci?", koncertiem, sportiskām nodarbēm un arī izklaidi bērniem.
„Jubilejai gatavojāmies kopš pavasara,” stāsta pakalpojumu pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa. „Gribam pārsteigt ar fotoorientēšanās sacensībām divās daļās. Būs jāzina, kurā gadā Nīkrāce dibināta, jāatceras, cik priekšsēdētāju te bijuši, kādas ēkas bija agrāk, kad izveidota skola utt. Pirmo reizi ir veselības sajūtu taka – to izejot, var arī pārbaudīt pulsu un spiedienu.”

Kultūras organizatorei Ingai Ezerietei, pasākumu gatavojot, svarīgi esot darīt un nemest plinti krūmos, ja kaut kas neizdodas, kā iecerēts. Viņa galvenokārt domājusi par laika apstākļiem, lai tie ļautu atmosfēru izbaudīt.


IR, AR KO LEPOTIES

Nīkrācniece Līga Knopkena par pasākumu priecājas, jo daudziem neesot iespējas doties uz svētkiem lielajās pilsētās, tāpēc labi, ka arī šeit var just tādu noskaņu. „Lepojos ar pagasta skolu un vietējiem iedzīvotājiem un novērtēju to, ka man dota iespēja šeit dzīvot,” saka Līga.


LAIKU SALĪDZINOT

Eleonora Fricsone, kura Nīkrāces pagastu vadījusi no 1996. līdz 1998. gadam, atceras: „Pēc visiem juku laikiem nebija ne sporta, ne kultūras organizatora. Priekšsēdētājam jāatbild par visu. Tagad kultūras un citu pakalpojumu joma ir labi attīstīta.” Agrāk šķitis, ka cilvēki sabiedriskajā dzīvē iesaistījušies vairāk. „Es atceros, kāds bija pagasts pirms 50 gadiem. Visa darbība notika apdzīvotajā vietā, kur bija pasts, veikals un ciema padome. Tagad vairāk cilvēku ir šeit, Dzeldā. To, kuriem te ir radi vai dzimtās mājas, palicis ļoti maz, vairāk ir iebraukušie. Šurp braucot, domāju, ar kādām emocijām tiks sagaidīta Nīkrāces 800. gadadiena.” Pašai Eleonorai šī vieta svarīga ar tēva mājām, kurās viņa saimnieko.


IZSTĀDE AR DRAUGU PALĪDZĪBU

Fotoizstādes Pietura N 16 dalībnieki ir fotogrāfu grupa Liepājas pozitīvs. I.Ezeriete skaidro: „Visi esam Jāņa Vecbrāļa audzēkņi. Pabeidzām viņa vadītos kursus, un mūs aicināja grupā. Man dzima ideja, ka arī Nīkrācei jubilejā vajadzētu skaistu fotoizstādi. Vienu rītu ar domubiedriem agri tikāmies, lai līdz diviem dienā pagastu apdzīvotu. Pietura N 16 nozīmē to, ka 16 fotogrāfi Nīkrācē pieturēja dažādās vietās.”

Izstādes dalībnieks Reinis Stenderis skaidro: „Man tas ir kas jauns, jo es ar to nodarbojos nesen. Tas bija kā izaicinājums un jauna pieredze, jo jāiemācās objektus fotografēt jebkurā apgaismojumā. Trijos no rīta izbraucām no Liepājas, lai tiktos Skrundā. Pēc tam devāmies uz Nīkrāci, fotografējām un bildes iesūtījām Ingai, viņa tās pēc tam atlasīja.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: