Aizvērt

Spriež, vai ceļi kļūs labāki

2018. gada 3. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Spriež, vai ceļi kļūs labāki
Uz grantētā Kuldīgas–Pelču ceļa Kurzemes pašvaldību vadītājiem ceļinieki rādīja jauno tehniku – daudzfunkcionālo traktoru ar piekabināmu greideru.
Foto: Lāsma Reimane
Valsts vietējiem ceļiem šogad un nākamgad paredzēts pāri par 25 miljoniem eiro gadā vairāk nekā iepriekš, tomēr vairāki pašvaldībām svarīgi posmi nākamā un aiznākamā gada remonta programmā nav iekļauti.
Vakar Kuldīgā ar Kurzemes pašvaldību pārstāvjiem runāja satiksmes ministra padomnieks Reinis Uzulnieks. Latvijas Autoceļu uzturētāja (LAU) valdes priekšsēdis Raitis Nešpors stāstīja par darbu uz ceļiem vasarā. Abi atbildēja arī par konkrētiem posmiem. R.Uzulnieks skaidroja, ka palielināto finansējumu daļēji noēd sadārdzinājums ceļubūvē. Tā dēļ jau šogad vairāki projekti par Eiropas naudu atlikti. Savukārt par 2020. gada Eiropas fondiem skaidrības vēl nav.

Pēc viedokļu apmaiņas visi devās uz ceļu Kuldīga–Pelči, kur novērtēja LAU jauno daudzfunkcionālo, Somijā ražoto ceļu kopšanas tehniku. Traktoram var pievienot greideru, pļāvēju un citas iekārtas. Liepājas ceļu rajona Kuldīgas nodaļas vadītājs Andris Upmalis sacīja, ka šī tehnika ir darbā jau kopš pavasara un ļoti labi sevi parādījusi. Piekabināmais greiders ir gana smags, vienā braucienā tas spēj ceļa virsmu gan uzirdināt, gan pēc tam pielīdzināt, tehnika ir kompakta un labi manevrē šaurākos ceļos. Citas traktora ierīces varēja novērtēt uz ceļa Kuldīga–Skrunda, kur tika pļautas krūmu atvases, bet mazliet tālāk varēja redzēt, kā tiek apstrādāta virskārta.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: