Aizvērt

"Bērnu rallijā" svarīga precizitāte

2018. gada 6. augustā, 00:00
Raksta autors: Andra Ālīte
"Bērnu rallijā" svarīga precizitāte
"Bērnu rallija" šķēršļu trasē Kuldīgā spēkus pārbauda Renārs Druvaskalns, kuru atbalsta tētis Jānis.
Foto: Andra Ālīte
Gandrīz 40 jauno veloentuziastu, spītējot lietum, Kuldīgā, Pilsētas laukumā, riteņbraukšanas sacensību "Bērnu rallijs" otrajā atlasē cīnījās par ceļazīmi uz finālu Liepājā.
Dalībniekiem bija jāveic posmi, kuros jāpierāda prasme šķēršļu trasēs, braucot ar savu vai organizatoru sagādātu velosipēdu vai velokartu, kā arī jāizmanto zināšanas, lai teorijas teltī risinātu ar ceļu satiksmi saistītus uzdevumus. Pasākuma galvenais mērķis ir izglītot dalībniekus un iemācīt viņiem tās iemaņas, kuras nepieciešamas, lai velobraucējs droši varētu piedalīties ceļu satiksmē. Individuāli bērni sacentās trijās vecuma grupās: A (6–7 gadi), B (8–10 gadi) un C (11–14 gadi). Komandā drīkstēja startēt divi dalībnieki: viens līdz 14 gadiem, otrs no 15.

Sacensības 15. reizi rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija kopā ar SIA Mārketinga projektu aģentūra „Fortius”.

Projekta vadītāja Kitija Kuduma secina: „Pēdējos gados redzam, ka šis ir ģimenes pasākums, jo nāk ne tikai bērni, bet arī vecāki. Kādreiz pieaugušie maliņā vēroja, tagad arī paši piedalās kopā ar bērniem. Esam pamainījuši teorijas testu. Iepriekš devām uzdevumus, kas sasaistīti ar eksāmenu jautājumiem, taču šogad sagatavoti tādi, kuros jārāda izpratne par satiksmes noteikumiem. Mazliet vairāk jāpadomā, lai noskaidrotu pareizo atbildi.”

Pitstopos jeb brīvā laika pavadīšanas punktos bērni varēja attīstīt veiklību, ātrumu, precizitāti un citas iemaņas, kā arī prasmi pazīt ceļa zīmes. Tur varēja darboties ne tikai sacensību dalībnieki, bet arī citi apmeklētāji.

Nākamā atlase būs 11. augustā Saldū un 12. augustā Ventspilī. Pirmo trīs vietu ieguvēji sacentīsies finālā 26. augustā Liepājā.Bērnu rallija finālā no Kuldīgas piedalīsies:

A grupā
1. Raivis Uzars
2. Ernests Klaužs
3. Aleksejs Suharevs

B grupā
1. Oto Dombrovskis
2. Kārlis Klaužs
3. Alise Ābolta

C grupā
1. Monta Uzare
2. Daniels Šternbergs
3. Miks Maslobojevs

Komandas
1. Limpopo (Gustavs un Gints Preisi)
2. Rīts (Daniels un Māris Šternbergi)
3. Kaktusi (Monta un Laura Uzares)
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: