Aizvērt

Ar izdomu un mīlestību var daudz

2018. gada 6. augustā, 02:00
Raksta autors: Aivars Vētrājs
Ar izdomu un mīlestību var daudz
Īvandes "Ievās" dzīvo Strelkovu ģimene. Šeit par dobēm šefību uzņēmies pats saimnieks Uldis. Bet pārdomāta kārtība redzama katrā īpašuma gabaliņā.
Foto: Aivars Vētrājs
Arī šogad Kuldīgā un pagastos notiek divi pašvaldības rīkotie konkursi: "Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija" un "Sakoptākā Kuldīgas novada lauku sēta".
Pieteikti 11 īpašumi laukos un 21 pilsētā. Izbraukumā 27. jūlijā piedalījās arī Kurzemnieks. Rezultāti tiks paziņoti un uzvarētāji apsveikti 6. oktobrī Hercoga Jēkaba gadatirgū.

Kuldīgā īpašumi tiek vērtēti četrās kategorijās:
• skaistākais dārzs,
• sakoptākais daudzdzīvokļu mājas pagalms,
• sakoptākais uzņēmums,
• skaistākais gaisadārzs.

1. vieta saņem 150 eiro un atzinības zīmi, 2. vieta – 100 eiro, 3. – 75 eiro.
Kategorijā Skaistākais gaisadārzs 1. vieta saņem 75 eiro, 2. vieta – 50 eiro, 3. – 30 eiro.


Sakoptākā teritorija laukos tiek vērtēta trīs kategorijās:
• lauku sēta,
• zemnieku saimniecība, ražošanas vai individuālais uzņēmums,
• daudzdzīvokļu māja.

1. vieta katrā grupā saņem 150 eiro un atzinības zīmi. Ja žūrija izraugās arī 2. un 3. vietas ieguvējus, tie saņem attiecīgi 100 un 75 eiro.Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietnieces Agneses Bukas vadībā komisija vispirms devās uz SIA MKM mežs mehāniskajām darbnīcām Dukāti Padurē. Jau pie caurlaides mājiņas ir glīts gaisadārzs. Arī citur teritorijā ziedi, zāliens nopļauts, viss tīrs – vairs ne miņas no vecajām kolhoza darbnīcām. Lapenītē vīri var brīvbrīžos atpūsties, uzēst sviestmaizi, parunāt, uzpīpēt. Par vidi šeit rūpējas visi, un sargam, atnākot uz darbu un aizejot, ir pienākums arī apliet visas puķes.Ēdoles pagasts atrodas īpaši skaistā vietā. Arī lauku sēta Plači tur iederas. Starp uzkalniem un lejām – Plaču ezeriņš, pie viesu mājiņām – dīķis ar ūdensrozēm, nogāzē – neliela estrāde. Viss atpūtai gan pašiem, gan viesiem. Saglabāta arī sen celtā koka guļbūve ar manteļskursteni. Ir patīkami pasēdēt lapenītē kalna galā un apkārtni pavērot gandrīz kā no putna lidojuma.Kurmāles Mežarāji konkursā piedalās kā sakopta lauku sēta. Šeit sagaida rosīgā saimniece Guna Stankevica. Meža ielokā noslēpusies neliela simtgadīga koka ēka. Guna ar ģimeni tajā dzīvo septiņus gadus. Papildinot dabas reljefu, izveidots akmensdārzs un neliels dīķis, kurā koncertē vardes. Ar lepnumu Guna rāda saimniecības ēkas galu, kurā ir skaisti un praktiski elementi, piemēram, piena kanniņu apmaiņas punkts.Ēdoles Zelmeņos uzreiz aci piesaista pagalms, nesen nokrāsotā vecā māja, dažādas ziedu kompozīcijas. Laikam par godu komisijai mājas īpašniece Laila Biksone sarunājusi turpat dzīvojošo stārķi, kas lepni pastaigājās pa pagalmu, kā odziņa to papildinot.Daigai Lāmai no Īvandes Viļņiem savi kreņķi: ceļa pārbūves dēļ nācies nozāģēt vecāku stādīto egļu dzīvžogu. Viss, ko egles agrāk nosedza, no šosejas redzams kā uz delnas. Nu vajadzējis dārzu pārkārtot. Bet arī tagad izskatās labi, jo visur jūtamas Daigas rokas – vai tas zāliens vai puķu dobe.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: