Aizvērt

Dizaina filmu festivāls un vasaras skola – vienlaikus

2018. gada 8. augustā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Dizaina filmu festivāls un vasaras skola – vienlaikus
Dizaina filmu festivāls mazajiem kuldīdzniekiem un viņu vecākiem piedāvāja radošo darbnīcu – ar tekstilkrāsām apgleznot savu audekla maisiņu.
Foto: Aivars Vētrājs
„Programmā vienmēr piedāvājam augstāko kvalitāti – dažādos pasaules festivālos godalgotās labākās filmas par mākslu un dizainu,” tā par programmas izvēli sestajam Dizaina filmu festivālam Kuldīgā saka tā rīkotājs Māris Prombergs.
Festivālu rīkoja kinoteātra Kino Bize komanda kopā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci. M.Prombergs pastāstīja, ka šogad festivāla kvalitātei papildu vērtību piešķīrusi arī īpašā vide: „Kafejnīca blakus Mākslinieku rezidences galerijai atrodas vienā no skaistākajām terasēm, kur cilvēki nāk neatkarīgi no pasākuma. Patīkami redzēt, ka Kuldīgā uz ielām un kafejnīcās ir daudz cilvēku. Festivālā šogad ir arī bērnu un vecāku darbnīca, kurā var izveidot dizainu audekla maisiņiem, kā arī publiskās pusdienas, kurās katrs var uzēst zupu un iesaistīties kādā interesantā sarunā.”


PAR TEHNOLOĢIJĀM, KAS IELAUŽAS IKDIENAS DZĪVĒ

Pirmās dienas filmu tematika vairāk bija saistīta ar laikmetīgo mākslu, tās procesiem un aizkulisēm, bet otrās – ar modernajām tehnoloģijām un to, kā tās ietekmē ikdienas dzīvi.

Apvienības Riga Tech Girls dalībnieces, vienas no datu vizualizēšanas platformas Infogram dibinātājām Alises Dīrikas lekcija Līdzdalība tehnoloģiju radīšanā aicināja katru piedalīties tehnoloģiju radīšanā. A.Dīrika uzsvēra, ka idejas jaunām lietām, kas atvieglotu apkārtējo cilvēku dzīvi, var nākt no jebkuras profesijas pārstāvjiem.

„Vienā no filmām parādīts, kā mistiskie roboti, par kuriem parasti skatāmies zinātniskās fantastikas filmas, jau ietekmē mūsu sadzīvi šobrīd un kurā virzienā tas viss attīstās. Abu vakaru noslēgumā bija brīvdabas filmu seansi. Tā ir unikāla iespēja – braukt ārpus Rīgas skatīties filmas uz milzu ekrāna un labā kvalitātē pie Ventas. Tā nekur citur nav,” teica M.Prombergs un piebilda, ka papildu vērtību visam notiekošajam dod arī tas, ka vienlaikus Kuldīgā notiek divi vērienīgi pasākumi – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra starptautiskā vasaras skola un starptautiskā fotomākslas vasaras skola (ISSP), kuras noslēguma izstāde Kuldīgas Mākslas namā tika atklāta sestdien.


LAIKMETĪGĀ ĢEOGRĀFIJA

Pirmo reizi Kuldīgā notika Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola. Tās kuratore Ieva Astahovska pastāstīja, ka pasākums tiek rīkots jau piekto reizi, pirms tam noticis Rīgā un Cēsīs.

„Šīgada temats ir Laikmetīgā ģeogrāfija. Kartēt vietas, pieredzi un idejas. Mēs necenšamies izlikties par ģeogrāfiem, bet mūsdienu māksla pievēršas daudziem aktuāliem jautājumiem, piemēram, migrācijai, cilvēku mobilitātei, tūrismam. Kuldīga ir ļoti laba vieta, kur par to domāt, jo te sarūk vietējo iedzīvotāju skaits, pieaug tūrisms un sezonālā aktivitāte ekonomikā ir ļoti izteikta, tai ir saistība ar globālajiem procesiem. Par to esam gatavi diskutēt, jo māksla, manuprāt, ir viens no jaudīgākajiem veidiem, kā par to domāt, neesot politiķim vai žurnālistam, bet ielikot tajā visā kaut kādu poēziju.”

Skola pulcē 25 dalībniekus no dažādām pasaules valstīm: Latvijas, Itālijas, Melnkalnes, Anglijas, Ungārijas, Igaunijas, Ukrainas, Krievijas Vācijas, Spānijas, Īrijas u.c. Arī lektoru komanda ir starptautiska un starpdisciplināra, piemēram, Jonatans Habibs Enkvists – mākslas kurators no Zviedrijas, māksliniece Inga Erdmane, ģeogrāfe Anita Zariņa, mediju teorētiķe Ilva Skulte, mūziķe Kamila Metvali no Vācijas u.c.

I.Astahovska: „Vasaras skola ir starptautiska. Tas ir viens no veidiem kā pārvarēt savas nacionālās robežas, jo tās arī ir viens no diskusiju tematiem. Programmā ir atklātās lekcijas jebkuram, dalībniekiem – radošās darbnīcas. Viņi lielākoties ir vai nu mākslinieki, vai kuratori – mācību iestādes beiguši profesionāļi, kuriem šī skola ir iespēja būt ārpus ikdienas, gūt iedvesmu un satikt līdzīgi domājošos.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi