Aizvērt

Smilšu skulptūras par godu svētkiem

2018. gada 8. augustā, 06:00
Raksta autors: Andra Ālīte
Smilšu skulptūras par godu svētkiem
Kuldīgas mākslas skolas 7.h kursa komanda – Maija Goldberga, Lineta Zīberga, Jana Brūvere, Ieva Valdmane un Krista Šneidere – ar savu darbu "Svētku kūka" smilšu skulptūru festivālā "Zelta smilšu grauds" Ventspilī hobija grupā ieguvusi 2. vietu.
Foto: Kuldīgas mākslas skolas arhīvs
Ventspils smilšu skulptūru festivālā "Zelta smilšu grauds", kura tēma bija "Svētki", Kuldīgas mākslas skolas audzēkņi hobija grupā ieguvuši otro vietu.
Piedalījās piecas mākslas skolas komandas skolotājas Danutes Sīles vadībā. Skulptūras veidotas četras dienas. Hobija grupā meitenes strādājušas patstāvīgi un veidojušas skulptūru Svētku kūka par godu skolas beigšanai. Pārējās četras komandas startējušas skolu grupā.

„Šis pasākums vienmēr ir jauks,” stāsta D.Sīle. „Četrām komandām skolu grupā tā bija pirmā pieredze veidot profesionālas smilšu skulptūras. To var iemācīties tikai darot. Bija ne tikai pēc skices jārealizē sava ideja, bet arī jāapgūst tehnika. Es arī pati veidoju savu skulptūru, ko nodēvēju par Lidojumu. Iedvesmojos no gaisa baloniem, jo svētkos tie bieži tiek izmantoti, lai pasauli apskatītu no augšas. Ar skolēnu darbu esmu apmierināta. Manuprāt, kuldīdznieki izceļas ar radošajām idejām un ar to, ka mums tās izdevās realizēt. Liels prieks, ka bērnus atbalstīt atbrauca arī vecāki.”

Skolu grupā kuldīdznieki izveidoja četras skulptūras: Vienradža dzimšanas diena (skices autore ir Amanda Liepiņa, kura pati festivālā nepiedalījās, ideju papildināja Petra Agnija Lasmane), Valentīndiena pēc Beātes Šneideres skices, Jūras svētki pēc Rūdolfa Saulgrieža skices un Lido zivis Kuldīgā pēc Meldras Zundovskas zīmējuma.

Smilšu skulptūru veidošana ir smags fizisks darbs, taču reizē arī smalks, skaidro D.Sīle. Vispirms top skice, tad koka veidnē ieber smiltis, ielej ūdeni un blietē. Ir svarīgi procesu nesasteigt. Ja smiltis netiks kārtīgi sablietētas, skulptūra var sabrukt tajā pašā brīdī, kad veidne tiek noņemta. Traucēt var arī akmentiņi. Labāk būtu šādas skulptūras veidot no tādām smiltīm, kas satur māla daļiņas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: