Aizvērt

Restaurē koka detaļas senai ēkai

2018. gada 8. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Restaurē koka detaļas senai ēkai
Starptautiskās restaurācijas darbnīcas dalībnieki Kuldīgā strādā ēkā Raiņa ielā 5. Attēlā – Marianne Kaski no Somijas un Kārlis Heniņš no Latvijas atjauno dzegu, attīrot birstošo, nenoturīgo krāsas slāni.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgā šonedēļ notiek starptautiska restaurācijas darbnīca, kurā piedalās 20 amatnieki no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Norvēģijas, Francijas, Indijas un Ekvadoras.
Darbnīca noslēdz trīs gadu projektu Livi Heri jeb Dzīvojam ar kultūras mantojumu, ko Kuldīgas novada pašvaldības restaurācijas centrs īsteno kopā ar renovācijas centru Tammela Raumā, Somijā, Turku universitāti, Gotlandes reģiona pašvaldību un biedrību Starpnozaru mākslas grupa „Serde” no Aizputes, informē projekta kontaktpersona, Kuldīgas restaurācijas centra vadītāja Ilze Zariņa.

Restaurācijas darbnīcas temats ir Tipiskāko bojājumu novēršana koka dzīvojamām ēkām, bet darbības vieta ir ēka Raiņa ielā 5. Amatnieku uzdevums ir atjaunot pusloka frontona logu ar liektiem spraišļiem un to iestiklot, tiek restaurēts ēkas frontons, jumta dzegas, vējdēļi, atjaunoti vēsturiskie apšuvuma dēļi, noņemot periodam neatbilstošos, kā arī atjaunoti vēsturiskie logi. Meistari darbus veic nelielās grupās. Būs izglītojošs seminārs, kurā lektori no Latvijas, Norvēģijas un Francijas dalīsies pieredzē par restaurācijas piemēriem savā valstī.

Piecas dienas amatnieki apgūs kokapstrādes tradicionālās metodes, kas mūsdienās tiek izmantotas tikai vēsturisku ēku atjaunošanai. Vēl viņi mācīsies konstatēt tipiskākos bojājumu cēloņus, kas apdraud koka būvdetaļas, ekspertu vadībā analizēs restaurētu ēku piemērus vecpilsētā, kā arī diskutēs par tradicionālo un mūsdienīgo celtniecības materiālu priekšrocībām un trūkumiem. 85% finansējuma projektam Livi Heri piešķirts no Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi