Aizvērt

Bērni mācās piederību savai zemei

2018. gada 10. augustā, 06:00
Raksta autors: Rūta Mediņa
Bērni mācās piederību savai zemei
Latviešu bērni no Latvijas un citām zemēm nometnē "Mantojums" Kuldīgā apspriež izdarīto.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
„Telpās nesēžam – visu laiku esam kustībā!” tā par nometni "Mantojums" Kuldīgā, kurā darbojās latviešu bērni no dažādām Latvijas vietām, kā arī no Spānijas, Beļģijas, Norvēģijas, Īrijas, Vācijas un Turcijas, saka tās vadītāja Gunita Meiere.
Tikšanās nolūks – saglabāt un stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju. Nometni rīkoja Kuldīgas kultūras biedrība Līvija, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums un Īrijas un Latvijas Tirdzniecības kamera (ĪLTK). „Dalībnieki tika iepazīstināti gan ar tradicionālo siena talku, gan vakarēšanu, gan suitu un lībiešu mantojumu. Kurzemes pērlē Kuldīgā viņi izbaudīja kurzemnieku viesmīlību,” pastāstīja ĪLTK valdes priekšsēde Ilze Krēsliņa.

24 bērni no deviņiem līdz 12 gadiem šeit pavadīja 11 dienas. Viņi apmetās tehnikuma dienesta viesnīcā, pusdienoja ēdnīcā Eža kažociņš.


UZZINA VIENS NO OTRA

Dalībnieki stāsta, ka par nometni uzzinājuši no vecākiem vai citiem radiem, meitenes no Preiļiem Marta Jenaua un Annija Akmentiņa – no pašvaldības. Artūrs Ameters no Beļģijas līdzīgas nometnes apmeklējot vairākus gadus, katru gadu interesējoties par vietu un laiku. Artūrs uzaicinājis Miku Innusu no Latvijas. Zēni ir labi draugi un kopīgo laiku nometnē izbaudot. Arī Mikam karstais laiks diez ko nepatīk, taču Krišu Ancānu no Spānijas tas nemaz netraucē. „Barselonā ir daudz karstāk,” viņš secina.


DZIED AR PRIEKU

Bērni gleznoja Ventas rumbu un tiltu, un katrs savu darbu varēja ņemt līdzi uz mājām kā suvenīru. Labprāt mācījušies cept sklandraušus, tomēr pašu izceptais visiem neesot garšojis. Cita lieta bija kopā ceptās picas, smalkmaizītes un rauši. Siena talka notikusi Snēpeles pagasta Pilskalnos. Tur dalībnieki arī makšķerējuši, barojuši aitas un trušus, sējuši ķimeņu sieru un taisījuši desas. Kalna galā pie mājām sarīkots pikniks. Bērni arī devušies ekskursijā uz Ēdoles pili, Ovišu un Slīteres bāku, izstaigāts Mežvidu labirints Alsungā. Bērniem bija iespēja izšūt ezīšus, jo šis dzīvnieciņš ir tehnikuma talismans. Prieks bijis sadziedāties. Mīļākā melodija kļuvusi par nometnes himnu – tā ir Renāra Kaupera Mana dziesma.


KATRAM SAVS TALANTS

Talantu šovā skanējušas dziesmas dažādās valodās, arī katalāņu, dejotas dejas, stāstītas anekdotes, spēlētas klavieres, runāti dzejoļi, rādīti pat karatē paņēmieni. Rīdzinieka Kristofera Baloža talants ir dažās sekundēs salikt Rubika kubiku. „Katrs parādīja savu aizraušanos,” rezumē nometnes vadītāja G.Meiere.

Dalībnieki atzīst, ka ļoti paticis spēlēt tautas bumbu kopā ar šaha nometnes bērniem. Kuldīga apskatīta, braucot ar vilcieniņu Ludis. Meitenēm pilsētā patikušas strūklakas un Ventas rumba, bet zēni ļoti iecienījuši Alekšupītes ūdenskritumu un Rātslaukumu.


UZZIŅAI
Nometnes dalībnieki dalījās pieredzē, cik ballu sistēmā skolā saņem vērtējumu. Latvijā augstākā atzīme ir 10, Turcijā – 100 ar zvaigzni, Vācijā – viens.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi