Aizvērt

Lai veicinātu kvalitatīvu šķirošanu

2018. gada 10. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Lai veicinātu kvalitatīvu šķirošanu
Jaunie šķiroto atkritumu konteineri ir slēgti, tajos vairs nevar iemest maisiņu ar visu ko, skaidro "Kuldīgas komunālo pakalpojumu" tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājs Kaspars Poriķis.
Foto: Aivars Vētrājs
Jūlija beigās Kuldīgas sadzīves atkritumu konteineru laukumos šķirotajiem atkritumiem izlikti jauni konteineri, kas ir dzeltenā un zilā krāsā.
Augustā tos pakāpeniski vedīs uz laukumiem pagastos. Uzņēmuma Kuldīgas komunālie pakalpojumi (KKP) teritorijā Dārzniecības ielā ierīkots jauns šķiroto atkritumu laukums.

KKP tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājs Kaspars Poriķis skaidro, ka jaunie konteineri ir slēgti, tiem ir īpašas atveres, lai nevarētu iemest atkritumu maisiņu ar visu ko. Dzeltenie paredzēti stiklam. Tajos var mest pudeles un burkas, bet logu stiklu, saplēstas vāzes un traukus ne. Zilie konteineri domāti pārējiem šķirotajiem atkritumiem: kartonam, skārdenēm, plastmasas pudelēm u.c. Pavisam iegādāti vairāk nekā 70 jauni konteineri, viens izmaksā 140 eiro.

„Mūsu mērķis bija atdalīt no šķirotajiem atkritumiem stiklu, kas bojā mašīnas un apgrūtina darbu. Lai iemestu atkritumus jaunajos konteineros, cilvēkam jāizņem, piemēram, pudele no maisiņa. Ceram, ka cilvēki skatīsies, lai stikls nebūtu netīrs. Līdz šim bija arī tā – ja pārējie konteineri pilni, nešķirotos atkritumus iemeta šajā. Tagad tā nevarēs,” saka K.Poriķis. Ir domāts, ka arī privātmājām ar laiku varētu piešķirt atsevišķu konteineru stiklam.

Uz jauno KKP šķiroto atkritumu laukumu iedzīvotāji var vest sadzīves elektroniku un elektroniskās iekārtas, bīstamos atkritumus – baterijas, elektropreces –, metālu, skārdenes, plastmasu, papīru, kartonu un stiklu. Laukums atvērts no pirmdienas līdz sestdienai no 9.00. Pirmdienās tas strādā līdz 19.00, sestdienās – līdz 12.00, pārējās dienās – līdz 16.00. Pusdienas laiks ir no 12.00 līdz 13.00. K.Poriķis lūdz iedzīvotājus ārpus darba laika turp atkritumus nevest.

Uzņēmumā šobrīd tiek izmēģināta konteineru čipēšana, kas ļautu piefiksēt precīzu laiku, kad konteiners izvests. Šo sistēmu varētu ieviest līdz gada beigām.
Komentāri
persona
2018. gada 4. oktobrī, 17:05
Visiem atkritumiem nav viena mašīna. Parastiem atkritumiem ir viena, bet šķirojošiem cita,. Samet kopā stikla un papira/metālu/plasmasu atkritumu kasti, kas tiek pie viņiem šķirota. Ja vispār nešķirojam, tad visi kartoni, papīri un stikli aiziet bojā. Un beigās viss aiziet uz poligonu. Labāk ir šķirot vairāk nekā neko. Ja mēs labi sāksim šķirot, tad stiklu varēs vest atsevišķi ar papīru/plasmasu/kartonu.
Emu
2018. gada 12. augustā, 12:25
Runajot, ka driz muspuse bus putnu gripa....
Pēcim
2018. gada 11. augustā, 23:52
Ir vecs teiciens no kociņa laikiem ievazājies domē, suņi rej, bet karavāna iet tālāk..., tikai kamēr zeme to paciešs...
pivienojos
2018. gada 10. augustā, 21:57
Tieshi taa, kada jega skirot, ja auto visu tapat samet kopa?
Obana
2018. gada 10. augustā, 17:03
Atlaist Pēteri!
Cirkle
2018. gada 10. augustā, 16:25
To iestadi var nosaukt par melno caurumu! Stradajiet ka gribiet, bet Kuk vienmer ar zaudejumiem, algu pielikumi divreiz gada un Celojums uz Turciju bonusa katru gadu!
ibio
2018. gada 10. augustā, 12:34
var but kaut lila tie konteineri, bet ja visus atkritumus, tai skaita skirotos aizved ar vienu savacej auto, tad tam visam nav nekadas jegas.

zalie, ibio!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi