Aizvērt

Atrast vietu, kur justies piederīgam

2018. gada 13. augustā, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Atrast vietu, kur justies piederīgam
Datu bāzes veidošana par īpašumiem Skrundas novadā ir Evas Behmanes ideja.
Foto: Sanda Behmaņa arhīvs
Eva Behmane ir jaunatnes darbiniece Skrundas novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā. Viņa piedāvā veidot datu bāzi par īpašumiem Skrundas novadā, lai cilvēkiem būtu vieglāk atrast savu sapņu māju.
„Pirms trīs gadiem atgriezāmies Skrundā un nolēmām, ka gribam māju laukos. Aizgāju uz pašvaldību noskaidrot, kādas mājas pieejamas, bet izrādījās, ka viņiem nav datu bāzes, kurā būtu apzināti īpašumi, tāpēc meklējām paši.”


MĀJAS MEKLĒJUMOS

„Sēdinājām mašīnā vecmāmiņu un viņas draugu, braucām pa jaunības un bērnības takām meklēt mājas. Ir ļoti daudz pamestu īpašumu – gan tādu, kas ir sliktā stāvoklī, gan tādu, kurus varētu glābt, bet tie stāv tukši. Tā kā tikām pie savas mājas, gribējās palīdzēt cilvēkiem, kuri vēlas atgriezties vai pārcelties uz dzīvi Skrundā, izveidojot sarakstu ar pieejamajiem īpašumiem.” Šajā iniciatīvā Eva iesaistīs visu ģimeni, jo viņas tētis vairāk nekā 30 gadus nodarbojas ar ragu meklēšanu un pārzinot Skrundas novada mežus un vecās mājvietas. Apzinot šādas mājas, pašvaldībā varētu noskaidrot to īpašnieku.


DATU BĀZES VEIDOŠANA

Gribas, lai var noteikt mājas, dzīvokļa un zemes atrašanās vietu, pievienot aprakstu un fotogrāfijas. „Daudzas mājas gadiem stāvējušas tukšas, un cilvēkiem liekas, ka nevienam tās nav vajadzīgas.” Bet esot cilvēki, kas vēlas iegādāties zemi, lai celtu māju. Grūtības varētu sagādāt īpašnieki, kuri nevēlas, ka viņa īpašums kaut kur tiek publicēts. „Viss atkarīgs no cilvēka, varbūt tieši šādi varam kādam palīdzēt atrast īrnieku un sapņu māju.”

Skrundas pašvaldība ideju atbalsta, sacīja sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Rozenfelde. Pašvaldības mājaslapā un sociālajos tīklos tikšot ievietota informācija par novadā pieejamiem īpašumiem, lai cilvēki, kas vēlas te atgriezties vai meklē īpašumu, var par tiem uzzināt, kā arī palīdzēt tiem, kuri savus īpašumus vēlas pārdot vai izīrēt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi