Aizvērt

Iepazīst karavīra profesiju

2018. gada 13. augustā, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Iepazīst karavīra profesiju
Nometnes dalībnieki varēja iepazīties arī ar militāro tehniku.
Foto: Lāsma Reimane
Noslēgusies Valsts aizsardzības un patriotisma fonda "Namejs" organizētā nometne "Mazais Namejs", kurā piedalījās 85 starptautisko operāciju veterānu bērni no Latvijas.
Tā no 5. līdz 11. augustam notika Īvandes muižā, bērni varēja iepazīt karavīra profesiju un ikdienu, kā arī uzzināt vairāk par skautu un gaidu kustību. Dalībnieki iepazina gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienības, gan piedalījās izturības pārgājienā, stratēģiskajās spēlēs un citās nodarbēs.


TIEKAS AR AUGSTĀM AMATPERSONĀM

Ar bērniem darbojās brīvprātīgie, kas ikdienā vada skautu un gaidu vienības visā Latvijā. Paulīne Latsone, atbildīgā par nometnes programmu un tās realizāciju, stāsta: „Šāda nometne militāro personu bērniem Latvijā notiek pirmo reizi, bet pasaulē šādas nometnes jau ir. Fonda Namejs priekšsēdis, bijušais NBS komandieris Raimonds Graube uzrunāja mūs – skautus un gaidas. Piekritām, jo mums pieredze ir gana liela un bija, ko piedāvāt. Bijām Liepājā, Kuldīgā, gājām pārgājienā, nodarbībās bērni apguva skautu un gaidu prasmes, vakaros bija arī koncerti. Pie mums viesojās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, NBS komandieris Leonīds Kalniņš un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.”


DISCIPLĪNA UN JAUNI DRAUGI
 
Nometnē piedalījās bērni no deviņiem līdz 16 gadiem. Tās dalībnieks, kuldīdznieks Jānis Rūķis stāsta, ka te ieguvis labus draugus. „Mums bijis daudz aktivitāšu, kuras jāveic grupā. Līdz šim nezināju, ka šaujamieročiem ir arī klusinātāji. Mūsu ir daudz, tāpēc vakaros pagrūti aizmigt. Nometnes laikā esmu iemācījies sadarboties un taupīt spēkus. Grūtākais bija no rītiem celties un doties uz rīta rosmi, bet kopumā man ļoti patika.”

Adrians Robežnieks: „Esmu no Rīgas, un mans tētis ir karavīrs. Man vislabāk patika spēlēt futbolu. Uzzināju daudz jauna par armiju, piemēram, nezināju, ka karavīri meklē arī spridzekļus ūdeņos. No skautiem iemācījos taisīt nojumes un šifrēt tekstu. Nākotnē gribētu kļūt par karavīru.”

Nika Semjonova no Alūksnes stāsta, ka nometnē paticis pilnīgi viss: „Mani vecāki strādā armijā un ir bijuši misijās. Iespējams, arī es nākotnē izvēlēšos šādu nodarbošanos, bet vēl neesmu pārliecināta.”

Dalībnieces, liepājnieces Danielas Sofijas Pavlovskas tētis arī bijis misijās: „Vienīgais, kas man šeit nepatika – tas, ka agri jāceļas. Nometnē visu laiku bija, ko darīt. Ļoti daudz uzzināju par skautiem, mani pārsteidza, ka tie vienmēr ievēro visus likumus. Atmiņā paliks stipro skrējiens, kurā bija jāpārvar šķēršļi. Gribētu, lai šāda nometne notiek arī nākamgad.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: