Aizvērt

"Ātro" brigāde Alsungā būs tikai pa dienu

2018. gada 17. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
"Ātro" brigāde Alsungā būs tikai pa dienu
Alsungas iedzīvotāji ar bažām uzklausīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvjus.
Foto: Aivars Vētrājs
No 13. augusta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes reģionālā centra brigāde Alsungā strādā no 8.00 līdz 22.00, lai arī 484* iedzīvotāji aicinājuši šo lēmumu atcelt, nosūtot vēstuli gan dienesta vadībai, gan Veselības ministrijai, Valsts prezidentam un Ministru prezidentam.
Alsungas novada iedzīvotājiem pārmaiņas skaidroja Kurzemes reģionālā centra vadītāja Inese Ozoliņa, vietnieks Māris Kozlovskis un dienesta direktora vietnieks operatīvajā darbā Kristians Galanders. I.Ozoliņa aicināja iedzīvotājus dienestam uzticēties un solīja, ka ātrā palīdzība nebūšot jāgaida ilgāk kā līdz šim. Savukārt iedzīvotāji tam negribēja ticēt, ka līdz attālākajiem novada nostūriem brigādes no citurienes spēj atbraukt pietiekami ātri. Viņi savu attieksmi jau ir pauduši – iesniegums ar aicinājumu atcelt šo lēmumu un 484 parakstiem jau nosūtīts gan dienesta vadībai, gan Veselības ministrijai, Valsts prezidentam un Ministru prezidentam.

Statistika liecinot, ka Alsungā naktīs ir sešas reizes mazāk izsaukumu nekā dienā un to vispār esot maz. To I.Ozoliņa skaidroja ar labu ģimenes ārstu darbu.

Dienesta pārstāvji informēja, ka šāds lēmums pieņemts darbinieku trūkuma dēļ. Ar Satversmes tiesas lēmumu no 1. janvāra mediķi nedrīkstēs pārstrādāt parasto darba laiku, un tas arī citās veselības aprūpes iestādēs rada lielas problēmas. Uz iedzīvotāju jautājumu, vai mediķiem samazināsies arī algas, I.Ozoliņa atbildēja noliedzoši, jo būs piemaksa par dienas darbu, bet no 1. janvāra – citas likmes.

„Iedzīvotājus uztrauc attālums, kādu nāksies naktī braukt ātrās palīdzības mašīnai. Tā tiešām ir drošības izjūta, ja mašīna ir tepat, uz vietas, bet ir daudz situāciju, kurās arī mūsu mašīna ir aizbraukusi kur dienutālāk,” saka Alsungas feldšere Mārīte Freidenfelde, kura vienīgā no brigādes dzīvo Alsungā. Viņa pieredzējusi, ka naktīs cilvēki mēdz zvanīt: „Zvana, ja ir sāpes krūtīs, traumas, nelaimes gadījumi. Protams, arī gadījumos, kas nav mūsu kompetencē.” Viņu pašu uztrauc, kā varēs izbraukāt uz darbu Kuldīgā, jo darbiniekiem dežūras laiks būs sadalīts pa abām vietām.


*Alsungas novadā pēc novada mājaslapas ziņām reģistrēti 1447 iedzīvotāji (2017. gadā).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: