Aizvērt

Apstiprina direktores un pagastu pārvaldnieces

2018. gada 20. augustā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Apstiprina direktores un pagastu pārvaldnieces
Foto: Lāsma Reimane
Neieklausoties Snēpeles pagasta iedzīvotāju iebildumos, Kuldīgas novada domes deputāti ārkārtas sēdē apstiprināja darbā šī pagasta pārvaldes vadītāju. Tika apstiprinātas arī Pelču pagasta pārvaldes vadītāja un Turlavas un Vilgāles pamatskolas direktores.
ATGRIEŽAS MĀJĀS UN PEDAGOĢIJĀ

Vilgāles pamatskolu turpmāk vadīs Aiga Žīle. Viņa deputātiem pastāstīja, ka ir četru pieaugušu bērnu mamma, jaunākajai meitai jau 16 gadu. Basos, netālu no Vilgāles pamatskolas, palikušas tukšas dzimtas mājas, un abi ar vīru nolēmuši atgriezties Aigas dzimtajā pusē. Tādēļ meklējusi darbu un pieteikusies konkursā. „Pedagoģijai esmu veltījusi visu mūžu,” viņa atzina.

Deputāts Aleksandrs Lange painteresējās, kādēļ darba līgums noslēgts tikai ar 3. septembri. Uz to jaunā direktore atbildēja, ka vēl ir saistības iepriekšējā darbavietā, bet vajadzības gadījumā var Vilgālē darboties dažas dienas nedēļā.

Turlavas pamatskolas direktores amatam izvēlēta Lāsma Veigelte. Viņa darbu skolā kā direktores pienākumu izpildītāja sāk šodien, līdz tiks saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums par iecelšanu direktores amatā. Līdzšinējā skolas vadītāja, deputāte Brigita Freija uzslavēja, ka L.Veigelte jau sākusi pildīt pienākumus bez darba samaksas. Deputāti, zinot, ka iepriekšējā darbavieta L.Veigeltei bijusi bibliotēkā, interesējās, kā ir ar pedagoģiju. Pretendente paskaidroja, ka Turlavas pamatskola viņai bijusi pirmā darbavieta. Astoņus gadus bijusi prom no pedagoģijas, bet tagad atgriežas pie pazīstamajiem kolēģiem. Arī ar pagasta pārvaldnieku Mārci Brantevicu esot laba sadarbība.Lāsma Veigelte un Aiga Žīle.


LĀSMA VEIGELTE
Turlavas pamatskolā deviņus gadus bijusi latviešu valodas un literatūras skolotāja, no tiem piecus pildījusi direktores vietnieces pienākumus audzināšanas darbā, tāpēc ar kolektīvu jau ir sastrādājusies. Septiņus gadus strādājot par bibliotēkas metodiķi, bijusi atbildīga par personāla atlasi, novērtēšanu, pienākumu sadali, analizēšanu un apmācību plānošanu.


AIGA ŽĪLE
ir dzimusi kuldīdzniece, pēdējos 20 gadus dzīvojusi un strādājusi galvaspilsētā. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā ieguvusi bakalaura grādu izglītībā un mūzikas skolotājas kvalifikāciju, Liepājas Universitātē – maģistra grādu vadības zinībās. Rīgā vadījusi mazo bērnu skolu Knābis, strādājusi arī citās izglītības iestādēs.IEBILDUMOS NEIEKLAUSĀS

Domes izpilddirektores vietniece Agnese Buka iepazīstināja deputātus ar komisijas izvēlētajām Pelču un Snēpeles pagastu pārvaldniecēm. Kristiāna Rubene Pelčos un Aiga Bulava Snēpelē izvēlētas no 11 pretendentiem.

A.Bulava uz amatu pretendēja jau 2017. gadā, kad Snēpelē meklēja pārvaldes vadītāju. Toreiz pēc sava redzējuma prezentēšanas un atbildēšanas uz jautājumiem A.Bulava pēc iedzīvotāju balsojuma palika otrā. Pret šo A.Bukas apgalvojumu iebilda snēpelnieki Madars un Lauris Reimaņi, kuri piedalījās domes sēdē, uzsverot, ka viņiem pagastā pieder lielākās zemnieku saimniecības. M.Reimanis iebilda, ka šī kandidatūra ir pilnīgi nepieņemama, jo A.Bulava, būdama Snēpeles pagasta deputāte, neko neesot izdarījusi, arī saimniecība esot nolaista, bet zeme izpārdota ārzemniekiem, nevis kaimiņiem. Viņš atgādināja, ka iedzīvotāju sapulcē, kurā piedalījās 130 cilvēku, A.Bulavai bijis tikai 20 balsu atbalsts. Deputāti iebildumus noraidīja. K.Rubene tika apstiprināta bez liekiem jautājumiem.

A.Buka paskaidroja, ka abas pretendentes ir tikušās ar pagastu pārvalžu darbiniekiem. Pārvaldnieces darbā pieņemtas uz trīs mēnešu pārbaudes laiku.


Aiga Bulova un Kristiāna Rubene.


AIGA BULAVA
ir dzimusi un augusi snēpelniece, ieguvusi augstāko izglītību un pēc profesijas ir agronome. Ikdienā darbojas ģimenes zemnieku saimniecībā Allažas. No 2005. līdz 2009. gadam bijusi Snēpeles pagasta deputāte un administratīvās komisijas vadītāja.


KRISTIĀNA RUBENE
drīz absolvēs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesionālo maģistra studiju programmu tiesību zinātnē. Līdz šim Skrundas novada pašvaldībā bijusi sekretāre, administratīvās komisijas locekle. Strādājusi arī Valsts ieņēmumu dienestā par galveno juristi nodokļu parādu piedziņā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi