Aizvērt

Lai grantētās ielas neputētu

2018. gada 20. augustā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Lai grantētās ielas neputētu
Pārventā tiek izmantota Kuldīgai jauna metode – ielu dubultā virsmas apstrāde. Vidēji šāda virsma kalpojot sešus septiņus gadus, pēc tam tā jāatjauno.
Foto: Aivars Vētrājs
Sešas Pārventas grantētās ielas tiek apstrādātas ar Kuldīgai jaunu metodi – dubulto virsmas apstrādi. Kuldīgas novada pašvaldības transporta infrastruktūras speciālists Andris Megnis skaidro, ka tā nav ne ielu būvniecība, ne asfaltēšana, bet pretputēšanas pasākums, kas iekļaujas ielu ikdienas uzturēšanā. Tam tiks izlietots ap 14 000 eiro ceļu fonda naudas, un posmu kopgarums ir divi kilometri.
„Tas ir Apšu, Vidus, Jaunsaimnieku un Ventas ielas masīvs. Dubultā virsmas apstrāde līdz šim tika veikta dažām asfaltētajām ielām pilsētā kā nodiluma kārta, bet grantētajām ielām to vēl neesam izmantojuši. Mūs iedrošināja Talsu pieredze, kur šāda apstrāde izmantota vairāk. Dubulto virsmas apstrādi, tas ir, divas kārtas šķembu un bitumena masas maisījuma, nevar lietot uz ielām, kurās ir intensīva satiksme, un tur, kur daudz brauc smagais transports. Kārtas biezums ir divarpus centimetri. Lai šo apstrādi izmantotu, jābūt labi sagatavotai ceļa pamatnei. Vēl tīrīsim grāvjus, jo ir svarīgi, lai tiktu novadīti virszemes ūdeņi.”

Darbus veic uzņēmums Saldus ceļinieks. Tie drīz būs pabeigti, lai gan lietus procesu aizkavējot. A.Megnis uzsver, ka šī metode ir lētāka nekā asfaltēšana, bet šogad cenas ceļu būvniecībā ir ļoti augušas.
Komentāri
Emu
2018. gada 20. augustā, 18:01
Ja SC, tad laikam darbi ieviksies uz vairakiem gadiem! Kas ar Darzniecibaa ielu, vai ta skaitas pabeigta!? Saldus iela, ta savienojuma vieta jaunam ar veco asfaltu, vai speciali bedre bija jaatstaj!? tas nosedums asfalta SC neprasmes sekas, netika laika pieberta grunts, ka rezultata tagad trampalins!
Pievieno jaunu komentāru: