Aizvērt

Pārvēlēta represēto biedrības vadība

2018. gada 22. augustā, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Pārvēlēta represēto biedrības vadība
Kuldīgas politiski represēto biedrības jaunievēlētais vadītājs Uldis Jumiķis teic, ka lielu pārmaiņu nebūs, tiks turpinātas līdzšinējās tradīcijas.
Foto: Daina Tāfelberga
Kopš vakardienas par Kuldīgas politiski represēto biedrības vadītāju ievēlēts tās līdzšinējais koordinators Uldis Jumiķis.
Vēlēšanas bija vajadzīgas, jo jūnijā mūžībā aizgāja Cecīlija Kinda, kura biedrību vadīja 25 gadus no dibināšanas brīža. Pārvēlēta arī valde, tajā kopā ar U.Jumiķi darbosies Aleksandrs Lange, Ausma Berga, Juris Purviņš un Dzintra Rumbeniece. No 73 pašreiz reģistrētajiem biedriem piedalījās 43, jo daudzi represētie jau ir sirmā vecumā. Ik gadu gan piesakoties trīs četri jauni dalībnieki – pārcēlušies šeit no citurienes vai izdomājuši iestāties biedrībā, tuvojoties pensijai, kad vairāk brīvā laika. U.Jumiķis piedzimis izsūtījumā Omskas apgabalā. Ģimene atgriezusies 1958. gadā, kad puikam bija trīs gadi. Jaunais vadītājs atzīst, ka darbs nav svešs, jo jau vairākus gadus aizstājis C.Kindu kā koordinators. Būtisku pārmaiņu nebūšot, tāpat kā iepriekš, pieņemšana Liepājas ielā 14 (Rumbiņas telpās) notiks trešdienās, tikai ir saīsināts laiks – no 10.00 līdz 12.00. Atjaunoti statūti, papildinot ar to, ka biedrībā var pieteikties arī ģimenes locekļi (vīrs, sieva, bērni, mazbērni), kuri paši nav represētie. Tas domāts, lai biedrības pasākumi būtu ģimeniski, bērni pavadītu vecākus ekskursijās, tādējādi turpinot iesāktās tradīcijas. Jau šo sestdien tiek rīkots brauciens uz politiski represēto salidojumu Ikšķilē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: