Aizvērt

Kokus aizstāv emocionāli

2018. gada 22. augustā, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kokus aizstāv emocionāli
Kuldīgas attīstības aģentūras speciālists Jānis Fabriciuss iezīmē cērtamo koku Pārventas parkā. Apstādījumu uzraudzīšanas komisijas locekle Lija Šēle un domes vides speciāliste un komisijas vadītāja Dace Jansone raugās, kuri koki vēl atrodas uz topošās takas.
Foto: Antra Grīnberga
No divām Kuldīgas novada domes izsludinātajām publiskajām apspriešanām par koku ciršanu viena ir beigusies, bet otra vēl procesā.
Augustā pašvaldība jautāja iedzīvotāju viedokli par 17 koku zāģēšanu Kalpaka ielā pie vecās slimnīcas un par 121 koka likteni Pārventas parkā. Kalpaka ielā koki traucētu vecās slimnīcas pārbūvi Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma centra vajadzībām, savukārt Pārventas parkā – takas izveidei no tilta līdz vietai, kur taps skatu tornis.

Domes jurists un apstādījumu uzraudzīšanas komisijas vadītājas pienākumu izpildītājs Uģis Gauja pastāstīja, ka pēc vairāk nekā 150 atsauksmju saņemšanas par liepām Kalpaka ielā, komisija pieņēmusi lēmumu nozāģēt tikai četrus kokus ēkas pagalmā. Uz jautājuma ir vienas liepas liktenis. To nocirtīs, ja citādi nevarēs ievilkt komunikācijas. Pārējos kokus apzāģēs. „Tā lēmām, jo saņēmām daudz emocionālu anketu, no kurām vairums bija pret koku nozāģēšanu, daļa uzskatīja, ka jāapzāģē daļēji, bet par bija ceturtā daļa. No Kuldīgas slimnīcas bija savākti aptuveni 50 paraksti, jo daudziem vecajiem darbiniekiem šie koki daudz nozīmē,” atzīst U.Gauja.

Jautājums par kokiem Pārventas parkā vēl aizvien ir aktuāls. Otrdien turp devās domes darbinieki, projektētāji no Rīgas un projekta autore no Kuldīgas Aiga Tetere. „Konceptuāli ir tā, ka nozāģēti tiks kādi 50 koki, kuri saistīti ar takas trasējumu, bet netiks cirsti pārējie skata atklāšanai,” uzsver U.Gauja. Viņš saņēmis daudzus zvanus, kuros cilvēki stāsta, ka Pārventas parkā kokus pagājušā gadsimta 70. gados stādījuši jaunlaulātie, arī mākslinieki, piemēram, Pēteris Sidars. Ir arī Dabas aizsardzības pārvaldes viedoklis, kurā netiek iebilsts pret visu sākotnēji iezīmēto koku nociršanu. „Šobrīd meklējam kompromisu. Ja grib uztaisīt taku, bet nenocirst nevienu koku, tas nav iespējams,” pārliecināts U.Gauja.
Komentāri
Limpopo
2018. gada 22. augustā, 16:11
Varbūt jāmaina projekts lai koki netraucē takas trasējumam?
zibo.lv
2018. gada 22. augustā, 15:00
Vai tad tās takas, ko projektēja projekta autore A. Tetere, jau netiek būvētas? Tad jau sanāk, ka projekts saskaņots bez koku ciršanas atļaujas. Man gan saimniecības ēkas projektu meta atpakal. Tas gan bija sen.
Rumba
2018. gada 22. augustā, 14:54
Cienītā apstādījumu uzraudzīšanas komisijas locekle Š. labāk varētu pievērsties sava pārraugāmā pagasta ceļu stāvoklim, "redeles" dēļ pārvietoties, nav patīkami katru dienu!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi