Aizvērt

Nevis postīts, bet sakopts

2018. gada 22. augustā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Nevis postīts, bet sakopts
Skatoties no Melnās kolkas puses, šķiet, ka pretējā krastā, līdzinot bijušo Onkulīšu trasi, Ventā sastumts aizaugums un grants. Taču Dabas aizsardzības pārvalde nekādus pārkāpumus pret vidi nav konstatējusi.
Foto: Aivars Vētrājs
No likuma viedokļa nav pamata satraukumam par to, kas notiek Ventas krastā Rumbas pagasta "Kļavkalnos" jeb vecajā Onkulīšu trasē iepretim tā sauktajai Melnajai kolkai.
Vairāki lasītāji vērsušies redakcijā, jo viņiem šķiet, ka ar smago tehniku, tostarp buldozeriem, tiek gandēta daba, jo vieta ir īpaši aizsargājama dabas teritorija. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Raits Čakstiņš skaidro: pārbaudot objektu, konstatēts, ka likums attiecībā uz vidi pašreiz nav pārkāpts. Pārvaldei nav informācijas par plānotu būvniecību. Teritorija atrodas liegumā Ventas ieleja, taču Dabas datu pārvaldības sistēmā Ozols nav iezīmēts kāds īpaši sargājams biotops.

Kļavkalnu īpašnieka pilnvarotais pārstāvis Kristaps Vinters no Rīgas pastāstīja, ka būvdarbi nenotiek, ir tikai sakopta degradētā teritorija. Iztīrīti krūmi, nolīdzināta mototrase. „Man pašam bija pārsteigums, kā makšķernieki un citi atpūtnieki to bija sacūkojuši,” tā K.Vinters. „Izvedu 12 kubikmetrus ar pudelēm, vēl tur ir, ko vākt – no jauna maisiem nāk augšā, it kā kādreiz tur būtu bijusi izgāztuve. Lai arī ir zīme Privātīpašums, cilvēki staigā kā pa savu sētu. Arī tagad sašutuši, ja aizrādu. Būs kaut kā jāierobežo, lai neturpinās dabas piesārņošana. Ventmala bija ļoti aizaugusi, pats upes krasts piemētāts. Pēc iztīrīšanas no otras – Melnās kolkas – puses izskatās, ka aizaugums sastumts Ventā, bet tā nav.”

2016. gadā iepriekšējais īpašnieks Kuldīgas būvvaldē izņēma plānošanas un arhitektūras uzdevumu lauku tūrisma atpūtas bāzes izveidei. Arī jaunais saimnieks vietnē www.vietas.lv objektu pievienojis kā kempingu. Taču šobrīd tas neesot aktuāli. Vienīgais, ko varot plānot nākotnē, esot neliels atpūtas namiņš privātām vajadzībām.
Komentāri
Gudars
2018. gada 24. augustā, 15:18
Likums nav pārkāpts ?! Bet ,kā tad ir ,vai tad likums atļauj veikt zemes darbus upes ,tā saucamajā "tauvas joslā " ,tiešajā tuvumā ? Ja nemaldos ,kādreiz tas bija liegts .
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi