Aizvērt

Mudina vietējo sabiedrību rosīties

2018. gada 24. augustā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Mudina vietējo sabiedrību rosīties
Viesiem no Igaunijas un Skotijas bija iespēja ne tikai apskatīt ražotni, kur top Ineses tortes, bet arī tās nogaršot.
Foto: Lāsma Reimane
Ar pasākumu "3E" jeb "Etno, eko, eho", kas sestdien notiks Kuldīgas Pilsētas dārzā, noslēgsies biedrības "Darīsim paši!" projekts "Efektīva vietējo dabas un kultūras mantojuma resursu izmantošana tūrisma produktu attīstībai", kurā sadarbojās Igaunija, Skotija un Latvija.
Projekta mērķis – veicināt vietējās sabiedrības aktivitāti un mācīties vienam no otra. Kuldīdznieki jau viesojušies pie sadarbības partneriem, bet šonedēļ 30 cilvēku delegācija no Igaunijas un Skotijas ir Kuldīgā, kur ceturtdien brauca lūkot vietējās iniciatīvas piemērus. Notika saldumu degustācija Ineses tortēs, viesošanās pie uzņēmējas Andras Oto Skrundā, Kabiles muižā, kā arī lavandu audzētavā. Viesi ar savu pienesumu gatavi piedalīties pasākumā 3E. Prezentācijās Kuldīgas novada domē pasākuma dalībnieki noklausījās stāstu par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubatora darbu. Savukārt viesi stāstīja par vietējās iniciatīvas paraugiem – pasākumiem Portsovā Skotijā un Pērnavas apgabalā Igaunijā.

Portsovā ik gadu tiek rīkots tradicionālais Laivu festivāls, pulcējot ap 16 000 dalībnieku, lai gan ciematiņā ikdienā dzīvo tikai 2000. Pasākums nesaņem nekādu pašvaldības atbalstu, tas ir vietējo cilvēku īstenots, tajā strādā brīvprātīgie. Lai piesaistītu tūristus, izveidots viesu nams, kempings, atjaunota sena ēka, kurā notiek koncerti un pasākumi, kā arī izveidota laivu būvēšanas skola, kurā var apgūt šo seno prasmi.

Savukārt Igaunijā Līvu līča zvejnieku asociācija, kas apvieno piecas piejūras pašvaldības, rīko vairākus festivālus, piemēram, Kihnu siļķu turneju, Skābētu gurķu svētkus un Atvērtās ostas dienu, kurā interesenti var nopirkt svaigas siļķes, redzēt, kā strādā zvejnieki, nogaršot tradicionālos ēdienus u.c.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: