Aizvērt

Kaltes šogad pustukšas

2018. gada 24. augustā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kaltes šogad pustukšas
Vārmes zemnieks Andris Keišs no "Andžēniem" atvedis uz kalti graudus un stāsta, ka mieži ir nedaudz jāapžāvē, bet auzas šogad pietiekami sausas.
Foto: Aivars Vētrājs
Kulšanas sezona jau otrajā pusē, bet graudu birums nepavisam nav tāds, kāds bija iepriekšējās vasarās.
Graudkopji stāsta, ka šogad kult sākuši nedēļu vai divas agrāk nekā citus gadus, graudi ir labāki, bet raža – maza. Vārmes Āboliņu saimnieks Mārtiņš Āboliņš norāda, ka zemkopība vienmēr bijusi atkarīga no laika apstākļiem. Parasti, ja slikta ziema nodara kaitējumu ziemājiem, tad platības var pārsēt ar vasarājiem, un situācija izlīdzinās. Pērn pārliekais slapjums kavēja ražas novākšanu un jaunu sējumu apstrādi, vēl ziemā daudzviet uz laukiem turējās ūdens. Šogad negatīvu ietekmi uz ražu ir atstājis sausums un karstums. Āboliņos audzē kviešus un rapsi. Normālos apstākļos no ziemāju hektāra varēja nokult piecas, pat septiņas tonnas, šovasar labi ja divas. Starp kultūrām lielas atšķirības neesot, vien kukurūzas audzētāji priecājoties, jo tai karstums patīkot. Uz kalti Vārmē tiek vesti graudi arī no citām tuvējām saimniecībām. Pērn dažbrīd veidojušās pat rindas, tagad kaltē ir pat dīkstāve. Kviešiem mitruma amplitūda ir 14–25%, šogad dažām saimniecībām tie pārkaltuši pat zem 13%, no mitrākiem laukiem nokults augstākais ap 20%. Pagājušajā sezonā kaltē tika savestas 14 000 tonnas, bet tagad, kad kulšana iet uz otru pusi, tikai 2,5 tūkstoši tonnu. Daļēji tas skaidrojams ar to, ka sausuma dēļ zemnieki kūlumu uzreiz ved uz ostu (ja ir pietiekami liela krava) vai arī uzglabā savās noliktavās bez kaltes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:



Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi