Aizvērt

Province ir iespēju zeme

2018. gada 24. augustā, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Province ir iespēju zeme
Diskusijas dalībnieki – Pēteris Brīniņš, Aizputes novada deputāts, kultūras un jauniešu neformālās izglītības centra veidotājs Cīravā, Ervins Labanovskis, Brīvības un solidaritātes fonda vadītājs, dzirkstošo bērzu sulu „Birzī” ražotājs no Smiltenes novada Brantu pagasta, Katrīna Brandalla, Ventspils kluba „Secret Cave” īpašniece.
Pie šāda secinājuma nonāca dalībnieki diskusijā „Nabadzība un labklājība mazpilsētās”, atzīstot, ka dažkārt mazpilsētā vai pagastā iespēju ir krietni vairāk nekā Rīgā, bet vide un serviss – kvalitatīvāks. Dalībnieki bija jauni, aktīvi, uzņēmīgi cilvēki, kuri nomainījuši dzīvi galvaspilsētā pret dzīvi provincē, – Pēteris Brīniņš, Ervins Labanovskis un Katrīna Brandalla.
Pēteris Brīniņš: – Viens no veidiem ir izprast pašvaldību no iekšpuses, lai pēc tam varētu sadarboties ar visiem novada iedzīvotājiem. Otrs veids – sisties un nelikties mierā. Diemžēl Latvijas pieredze rāda, ka lielākā daļa vienā brīdī padodas.

Katrīna Brandalla: – Esmu dzimusi Zūrās, sešos gados pārcēlāmies uz Rīgu, tad uz Londonu. Ja rēķinu finansiāli, atgriezties Ventspilī man nav izdevīgi. Ar šiem pašiem ienākumiem Anglijā man nodokļus maksāt būtu daudz lētāk. Atgriezos, jo man pietrūka māju.

Ervins Labanovskis: – Ir labi dzīvot provincē, bet pieredzes cikls jāiziet pasaulē, pēc tam atgriežoties. Tad arī cilvēks ar globālu skatījumu spēs nodrošināt labklājību un sava veida bagātību mazpilsētā. Savukārt pašvaldībai vide jāveido tā, lai cilvēki nāktu atpakaļ.


Vairāk 24. augusta Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: