Aizvērt

Kuldīgas slimnīcā trūkst mediķu

2018. gada 27. augustā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīgas slimnīcā trūkst mediķu
Kuldīgas slimnīcā jaunos speciālistus gaida četri mājīgi dzīvokļi, kas atrodas pansionāta ēkā. Tajos ir ar virtuvi apvienota viesistaba, guļamistaba un visas ērtības, rāda Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdis Agris Rozenfelds.
Foto: Antra Grīnberga
„Nepieciešami gan ārsti, gan medicīnas māsas un māsu palīgi. Brīvas darba vietas ir visās slimnīcas nodaļās,” saka Kuldīgas slimnīcas valdes loceklis Agris Rozenfelds. Darbaroku trūkums bija jūtams arī agrāk, par to skaļi runāja toreizējais slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis, pirms kāda laika intervijā "Kurzemniekam" "Veselības centra 4" īpašnieks Māris Rēvalds atzina, ka pat privātajās veselības aprūpes iestādēs nu jau darbā nākoties pieņemt tādu pretendentu, kāds ir, nedomājot par kvalitāti un atlasi.
NEPAREIZA SISTĒMA

Šo situāciju vēl vairāk saasinājis Satversmes tiesas lēmums, kas no 1. janvāra aizliegs medicīnas nozarē strādājošajiem pārstrādāt darba stundas. „Par šīm izmaiņām pagaidām vēl cenšos nedomāt. Kad tas stāsies spēkā, būs pilnīga katastrofa. Mēs vēl ceram, ka šīs izmaiņas nebūs tik striktas. Par to vēl notiek diskusijas un cīņa. Bet statistika ir neapstrīdama: gadā Stradiņa universitāti beidz 230 absolventu, bet 200 no viņiem uzreiz aizbrauc uz ārzemēm, Latvijā paliek 30. Bet no vecās paaudzes katru gadu aiziet ap 100. Tad nu var rēķināt, ka katrs gads ir aizvien lielākos mīnusos, sevišķi tagad, kad rezidentūrā ir ļoti maz valsts apmaksātu vietu, bet maksa par rezidentūru ir kosmiska. Tas noteikti neveicina jauno ārstu piesaistīšanu slimnīcām. Viņi labāk aiziet uz privāto sektoru. Pašos pamatos ir jāmaina sistēma. Dodot iespēju jaunam ārstam izglītoties par budžeta naudu, viņam trīs vai pieci gadi jānostrādā valsts finansētā iestādē. Pa šiem gadiem varbūt kāds jau būs iestrādājies un paliks,” saka A.Rozenfelds.


KAIMIŅI SPĒJ MAKSĀT VAIRĀK

Vēl aizvien viens no faktoriem, kas ietekmējis personāla trūkumu, ir tas, ka Kuldīga nevar atļauties piedāvāt mediķiem tik lielas algas, kā, piemēram, Ventspils. „Kad rezidents atbrauc iepazīties, viņš skaidri pasaka – vēl brauks gan uz Liepāju, gan Ventspili. Beigās izrādās, ka viņš izvēlas kaimiņu slimnīcu, kur piedāvāta lielāka alga. Citi kaut kur atrod rezerves, ka var maksāt vairāk, mēs – cik varam atļauties,” saka A.Rozenfelds un uzsver, ka vienīgais, ko var darīt – personīgi uzrunāt jaunos mediķus: „Septembrī Stradiņa universitātē rezidentiem būs izlaidums, tur slimnīcas varēs prezentēt sevi un viņus uzrunāt. Mēģinām ar viņiem runāt visur, kur vien iespējams, tiek izmantoti personīgie kontakti, braucam uz konferencēm. Izlīdzamies ar to, ka rezidenti brauc pie mums dežurēt – tādu ir septiņi astoņi. Bet arī pieredzējušie ārsti brauc gan pie mums, gan uz citām slimnīcām, lai dežurētu un piestrādātu. Tāda ir realitāte.”


AR DZĪVOKLI SOLA PALĪDZĒT

Slimnīca jaunajiem speciālistiem sākumam var piedāvāt vienu no četriem dzīvokļiem slimnīcas teritorijā. Pašlaik viens no tiem ir aizņemts: „Vismaz jaunajiem ārstiem varam kaut ko uz laiku piedāvāt. Diviem jauniem cilvēkiem sākumam ir pietiekami labi dzīves apstākļi.”

Par iespējām pašvaldībai palīdzēt jaunajiem speciālistiem ar dzīvokļiem Kuldīgas novada pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa saka: „Vairākiem ārstiem jau esam palīdzējuši. Nevaram iedot dzīvokli jau rīt pusdienlaikā. Ja zinām, ka šāda vajadzība ir, uzņemam īpašā rindā, ar laiku sameklējam un izremontējam dzīvokli pilsētā.”
Komentāri
opaciņam
2018. gada 29. augustā, 10:24
Kur tad tev Bērziņkundze domās par darbaspēku, dzīvojamo fondu u.c. tik maznozīmīgām lietām, galvenais nomočīt, piemočīt un visādi citādi kaut ko adaptēt priekš tūristiem un vispār visu tūristiem atdot. Varbūt pat tiem tukšajiem dzīvokļiem varētu uztaisīt remontu un pirmajiem 100 tūristiem piedāvāt bezmaksas izmitināšanu, nu tādu kā happy hour. :)
opaciņā
2018. gada 27. augustā, 23:19
Bērziņstante atkal sakusi žēloties par to, ko pati gadiem ilgi saievārijusi. Kas tad tie par dzīvokļiem, ko KKP ik pa laikam pat ss.com tirgo? Tos nevar remontēt un dot speciālistiem? Izskatās vairāk pēc nesaimnieciskas rīcības.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi