Aizvērt

Dabai draudzīgi – tas ir mūsdienīgi

2018. gada 31. augustā, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Dabai draudzīgi – tas ir mūsdienīgi
Gurķus igauņu gaumē māca pagatavot restorāna "Bangert’s" šefpavārs Aigars Sīlis.
Foto: Lāsma Reimane
Aizraujošā veidā iepazīt vidi, sadzīves un kulinārās tradīcijas un aktīvi atpūsties dabā – tāds Kuldīgas Pilsētas dārzā nedēļas nogalē bija jaunais pasākums ģimenei "3E" jeb "Eko, eho, etno".
Tas bija biedrības Darīsim paši! projekts Efektīva vietējo dabas un kultūras mantojuma resursu izmantošana tūrisma attīstībai.


IEPAZĪST DABU

Te varēja iepazīt pļavu, purvu un mežu iemītniekus, neparastas ūdens radības, iemācīties novērtēt dižkokus, izprast zāļu tēju noslēpumus un saprast, kā ar šo bagātību draudzīgi sadzīvot.

Zane un Modris Dzelstiņi no Raņķiem rādīja desmit ūdensaugus: „Bērni mācās tos pazīt, var izpētīt zem mikroskopa, zīmējumā var kādu izkrāsot. Galvenā ir pētīšana, un tā bērniem ļoti patīk. Augi nāk no Ventas – šorīt lasīti Raņķos. Pasākuma ideja ir ļoti jauka – aicināt cilvēkus skatīties dabā un atrast veidus, kā to darīt gan ar augiem, gan ēdienu, gan izklaidi. Mēs abi strādājam bērnu nometnēs un mēģinām interesanti parādīt, kā dabu iepazīt un saudzēt,” stāsta Z.Dzelstiņa.

Pie Latvijas Dabas muzeja vecākās botāniķes Lauras Grīnbergas varēja iepazīt purvu: „Ikviens var pacilāt kastē ieliktu purva augāja gabalu un saprast, cik tas sver. Tie, kuri tur nav bijuši, var apskatīt augus, kas tur sastopami, piemēram, purva vaivariņu un virsi.”


AKTĪVI UN RADOŠI

Aktīvajai atpūtai tika piedāvāta gaisa joga un zumba, orientēšanās spēle, ūdens izklaide, baskāju taka, pastaiga koku galotnēs un zaļais labirints. Gaisa jogu vadīja rīdziniece Adele Veinberga: „Lielu daļu nodarbības veido stiepšanās un līdzsvara vingrojumi, arī akrobātikas elementi. Šūpuļtīkls ir palīgmateriāls, lai sasniegtu labāku lokanību un pārvarētu bailes. Šis ir vienkāršāks un jautrāks veids, kā sākt nodarboties ar jogu.”

Darbnīcās katrs varēja sevī atklāt mākslinieku, darināt porcelāna rotaslietas, no videi labvēlīga vai otrreiz izmantojama materiāla taisīt vēja pinekļus, krāsu rakstus, gaismu spēles un rudens tumsas kliedētājus drošībai uz ceļa. Pie liepājnieces Solvitas Bružes varēja apgūt dekupāžu: „Patīkami pārsteidz tas, ka par spīti laika apstākļiem ir ļoti daudz cilvēku. Man ļoti patīk ideja – no vecā radīt ko jaunu.” Vēja zvanus mācīja darināt Rumbas pagasta kultūras organizatore Baiba Rozevska: „Svarīgi ir veidot tos no dabiskiem un pārstrādājamiem materiāliem.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: