Aizvērt

Jauniešiem vajag tikai pamudinājumu

2018. gada 3. septembrī, 04:00
Raksta autors: Kristīne Medne, Vārmes kultūras organizatore
Jauniešiem vajag tikai pamudinājumu
Kuldīgas jauniešu mājas rīkotā sadraudzības diena Vārmē. Ugunskurā ceptas desiņas garšo vislabāk.
Foto: Kristīne Medne
Kuldīgas jauniešu mājas aktīvisti sākuši organizēt sadraudzības dienas – dodas ciemos uz pagastiem, lai vienaudžus mudinātu iesaistīties pasākumos un projektos. Tādas dienas jau notikušas Laidos, Ēdolē, Vilgālē, tagad arī Vārmē.
Vārmē jaunieši 29. augustā tikās brīvā atmosfērā, ko papildināja muzikāli priekšnesumi, spēles un dziedāšana. Mototrasē visus sagaidīja motosportisti ar paraugdemonstrējumiem, varēja apskatīt braucamos un atbildēt uz jautājumiem par šo sporta veidu. Ne tikai ciemiņi, bet arī daudzi vārmenieki mototrasē bija pirmo reizi.

Pēc tam visi devās uz Vārmes jauniešu centru, kur Migels Ruass no Portugāles pastāstīja par programmas Erasmus+ iespējām. Viņš kā brīvprātīgais pašlaik darbojas Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra jauniešu mājā. Diena beidzās ar draudzīgu sportošanu stadionā – spēku varēja izmēģināt tautas bumbā un jautrā stafetē. Vārmes jaunieši atzina, ka pasākums viņiem paticis, tādus vajagot vairāk, jo ir interesanti iepazīties ar jauniem cilvēkiem.

Kuldīgas jauniešu mājas darbinieks Adrians Dravnieks stāsta, ka šāda tikšanās mudina iziet no mājām un ieraudzīt, cik daudz iespēju apkārt: gan attīstīt kādu talantu, gan iemācīties ko jaunu, gan vienkārši būt kopā ar līdzīgi domājošajiem. Katrā pagastā, kurā sadraudzības diena notikusi, ir tādi jaunieši, kuri gatavi darīt, tikai viņi nedaudz jāpamudina. „Viņiem netrūkst ne ideju, ne varēšanas,” uzskata A.Dravnieks.

Esot iecere vismaz reizi mēnesī rīkot pilsētas un lauku jauniešu tikšanās. Tās var būt dažādas: kino vai spēļu vakari, meistarklases, sarunas ar interesantiem cilvēkiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā