Aizvērt

Turpinās Kuldīgas ceļš uz UNESCO

2018. gada 5. septembrī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Turpinās Kuldīgas ceļš uz UNESCO
„Pēdējā laikā iegūtās atzinības apliecina, ka Kuldīgas vērtību kopšanai vajadzīga apzināta rīcība. Virzība uz UNESCO aizsardzību šo rīcību ir veicinājusi,” secina Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone.
Foto: Janas Jākobsones arhīvs
„Pāris gados jātop Kuldīgas vecpilsētas pieteikumam pasaules mantojuma sarakstam,” saka būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone.
Jūnijā domes pārstāvji Vācijā tikās ar Brandenburgas Tehniskās universitātes pasaules mantojuma nodaļas studentiem un tās vadītāju, profesori Britu Rūdolfu, lai noskatītos viņu prezentācijas un gūtu apstiprinājumu tālākai sadarbībai. B.Rūdolfa kā ICOMOS (Starptautiskās pieminekļu un ievērojamu vietu padomes) eksperte te viesojusies jau 2014. gadā. Atkārtoti viņa ar studentiem Kuldīgā darbojās šopavasar.


Līdz šim paveiktais
  • 2001. g. UNESCO Latvijas Nacionālā komiteja (LNK) apstiprina Kuldīgas pilsētas domes pieteikumu – sākt sagatavot ziņojumu.
  • 2004. g. Kuldīga pieteikta un apstiprināta UNESCO nacionālajā pagaidu sarakstā.
  • 2010. g. pašvaldība atkārtoti iesniedz Kuldīgas pieteikumu UNESCO pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam, kur jaunā kvalitātē pamatotas vecpilsētas un Ventas ielejas kompleksa universālās vērtības.
  • 2011. g. LNK asambleja apstiprina nominācijas Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā vietu UNESCO pasaules mantojuma Latvijas sarakstā un izvirza nosacījumus, lai to var iesniegt pasaules mantojuma sarakstam.
  • 2016. g. pašvaldība iesniedz pārskatu LNK asamblejai un ģenerālsekretārei par Kuldīgas vecpilsētas saglabāšanas stāvokli un pārvaldību, tajā skaitā par pētniecību, izglītošanu u.c. pasākumiem. Kuldīgas novada dome nolemj Latvijas sarakstā iekļauto nomināciju Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā izvirzīt pasaules mantojuma sarakstam.
  • 2017. g. izveidota darba grupa no pašvaldības un dažādu institūciju pārstāvjiem, pieteikuma sagatavošanā iesaistīta ekspertu un studentu grupa no Brandenburgas Tehniskās universitātes.

Vairāk 5. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: