Aizvērt

Vai nu piemineklis, vai stāvvieta

2018. gada 7. septembrī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Vai nu piemineklis, vai stāvvieta
Vai turpmāk atļaut likt automašīnas 1905. gada parkā pie tēlnieces Līvijas Rezevskas pieminekļa 1919. gadā bojāgājušajiem iedzīvotājiem?
Foto: Aivars Vētrājs
Atkal aktualizējies jautājums par automašīnu nolikšanu Kuldīgā, 1905. gada parkā, pie tēlnieces Līvijas Rezevskas darba – pieminekļa 1919. gadā bojāgājušajiem iedzīvotājiem.
Kuldīgas novada deputāti domes sēdē izbeidza tā sauktās Gotlība sētas nomas līgumu ar Baznīcas ielas 14. nama iemītniekiem.

Kurzemnieks par šo vietu rakstījis vairākkārt. Savulaik iemītnieki solīja pieminekli no automašīnām vismaz norobežot ar puķu kastēm. 2011. gadā viņi šo vietu no pašvaldības sāka nomāt, lai ierīkotu stāvvietas. Tagad situācija mainījusies – iecere vairs neesot aktuāla. Bet deputātiem jādomā, kādi noteikumi te būs nākotnē, jo mašīnas tur tiek novietotas regulāri.

Par to sašutuši tuvējo māju iemītnieki. Kāda kundze, kura regulāri staigā pa parku, Kurzemniekam saka: „Lai pašvaldība domā – vai nu piemineklis, vai stāvvieta! Man neērti no tūristiem – viņi bieži prasa, kas tas par pieminekli. Šeit 1919. gadā nošauti kuldīdznieki. Tad gados vecāki tūristi ir sašutuši, ka tādā vietā liek automašīnas.” Sieviete zina teikt, ka pārsvarā tās pieder tuvējo apartamentu iemītniekiem, bet vakaros tiek saliktas arī citas, jo par stāvēšanu ierobežotā laika stāvvietās Baznīcas ielā neviens negrib maksāt sodu. „Ir reizes, kad pilns viss laukums – piebraukts līdz pat piemineklim, turklāt nobloķēta gājēju taciņa,” kundze skaidro.

Domes sēdē pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa apstiprināja – arī viņai ir vairākas sūdzības, tādēļ vajadzētu šo jautājumu nodot publiskai apspriešanai, kā arī domāt, kā mainīt apbūves zonu plānu. Savukārt būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone uzsvēra: kad parks tiks pārveidots, tagadējā zaļajā zonā pie Baznīcas ielas 14. nama paredzēts atļaut iemītniekiem mājai piederošajā zemē ierīkot stāvvietas.
Komentāri
12 mita
2018. gada 8. septembrī, 17:16
Kapec 14 maja neveic ietves tirisanu, kapec pasvaldibas policija to izliekas neredzam!?
heiteris
2018. gada 8. septembrī, 12:19
ta mošk vajag arī stāvvietu šīs mājas iedzīvotājiem?!?!?!
Labs CV
2018. gada 7. septembrī, 09:38
Galva nezin , ko rokas dara, tā laikam...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi