Aizvērt

Marutai Rozītei balva "Iedvesmas stāsts"

2018. gada 7. septembrī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Marutai Rozītei balva "Iedvesmas stāsts"
Gada balvu "Iedvesmas stāsts" Kuldīgas mūzikas skolas direktorei Marutai Rozītei pasniedz biedrības "Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai" vadītājs Kārlis Andrejs Treimanis un J.Dūmiņa meita, diriģente un muzikoloģe Ilze Dūmiņa.
Foto: Aivars Vētrājs
Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore Maruta Rozīte jaunā mācību gada ieskaņas pasākumā saņēmusi Gada balvu "Iedvesmas stāsts", ko piešķir biedrība "Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai".
Balvu pasniedza valdes priekšsēdis Kārlis Andrejs Treimanis un muzikoloģe, ērģelniece un diriģente Ilze Dūmiņa, profesora J.Dūmiņa meita.

Savukārt M.Rozīte par izcilo kordiriģentu un profesoru saka: „Viņš bija mans lielais tēvs un skolotājs līdz viņa mūža galam. Tādi cilvēki pasaulē nāk tikai daži gadsimtā. No viņa esmu mācījusies mīlēt darbu. Vēl – ja dari, tad līdz kaulam, tikai tad vari cerēt, ka no tava sapņa kaut kas būs piepildījies. Viņš man, jaunai studentei, mācīja diplomātiju, un tā nemaz nav viegla lieta. Viņam pirms konkursiem lūdzu pateikt vērtējumu no malas. Tas bija ārkārtīgi svētīgi, jo tikai tā var augt.”

I.Dūmiņa atcerējās, kā ar abiem vecākiem braukusi uz Kuldīgu: „Braucām pie Marutas Rozītes, kurai bija lieli sapņi, lielas uzvaras un cerības. Šī balva tiek pasniegta tiem diriģentiem, kuri strādā ne pienākuma vai panākumu, bet gan lielas iedvesmas dēļ. Kuldīgā var redzēt šīs iedvesmas augļus – jauno mūzikas skolu un kori Cantus.”

K.A.Treimanis skaidro, ka balva iedibināta 2015. gadā un tiek pasniegta par iedvesmojošu kora, diriģenta, dziedātāja vai vijolnieka veikumu, iedibinot tradīciju, izveidojot un vadot ilgtspējīgu pasākumu vai ierosinot jaundarba radīšanu, kā arī cilvēkiem, kuri devuši paliekošu ieguldījumu kora kultūrā un mākslā, muzikālajā izglītībā, Dziesmu svētku procesa nepārtrauktībā. Tiek vērtēta mērķu sasnieguma pakāpe, notikuma ilgtspēja un vēstījums auditorijai, dalībnieku skaits, ko tas spējis iedvesmot un iesaistīt.

Pirmo balvu pērn saņēma Cēsu jauktā kora Venden mākslinieciskā vadītāja, diriģente Marika Slotina-Brante.
Komentāri
Zazika
2018. gada 7. septembrī, 11:58
J.Dūmiņš patiešām bija izcila personība - profesionālis, prasīgs, bet tanī pat laikā sirsnīgs, vienkāršs, ar lielisku humora izjūtu. To diemžēl nevar teikt par viņa skolnieci, balvas saņēmēju - ar diplomātijas apgūšanu šo gadu gaitā nekas sekmīgs nav sanācis. Netaktiskāku cilvēku grūti iedomāties. Par Cantus - nu tur mazāk iedvesmas, bet vairāk plikas godkāres dēļ. Tā teikt - uz mērķi ar jebkādiem līdzekļiem. Un lielāko mēģinājumu nastu uz saviem pleciem tomēr iznes M.Grigale.
Veiksmīgu Jauno mācību gadu!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi