Aizvērt

Tēva loma pārmantojas

2018. gada 7. septembrī, 08:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Tēva loma pārmantojas
Kuldīdznieki Kārlis, Mārcis, Lote un Jēkabs Ivanovski.
Foto: Antra Grīnberga
Svētdien būs Tēva diena – svētki, kas ieviesti pirms 11 gadiem, lai godinātu tēva nozīmi ģimenē.
Gintas un Mārča Ivanovsku ģimenē aug trīs atvases: Kārlis (12), Jēkabs (8) un Lote (nepilni trīs). Mārcis uzskata, ka viņam ar savu tēti Ivaru ļoti paveicies, tāpēc tēva lomas pārmantošana šķietot automātiska. „Viņš ir bijis stingrs, laikam tāpēc arī es mazliet tāds esmu. To mēģinu nodot saviem bērniem, lai viņiem ir, no kā mācīties. Dēli ir dēli, sports un puišu lietas ir viņu ikdiena. Ar meitu ir citādi: viņa pati ir atšķirīga – mīlīgāka.”

Viens no dzīves pamatiem, ko Mārcis cenšas dot puikām, ir sports, jo tas pašam daudz devis. „Būt tētim vienmēr nav viegli – arī vecākiem vajadzīgas brīvdienas. Man tādas ir, un tad aizbraucu ar moci paceļot. Tas ir kā restarts, jo pēc tam atkal ar jaunu sparu varu iesākto turpināt. Tieši tāpēc pēdējos gados Tēva dienu svinēt nav iznācis, jo neesmu bijis mājās. Svētki iekrīt septembra otrajā nedēļā, un tad katru gadu ar draugiem dodos uz Ukrainu vai Rumāniju,” nosaka Mārcis.

Vecākais dēls Kārlis ar tēti lepojas un saka, ka viņš ir labs draugs: „Mums ar brāli ļoti patīk ar tēti spēlēt basketbolu, pagaidām mums uzvarēt nav izdevies. Tētis māca visādas gudrības, piemēram, kad ejam pa mežu, viņš rāda un skaidro. Citreiz abi pasēžam, un es viņam kaut ko izstāstu. Dažreiz, kad neklausām, tētis paliek dusmīgs, bet tad viņš skaita līdz pieci, un mēs nomierināmies.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: