Aizvērt

Kristīgā sadraudzībā uzsver tēva nozīmi

2018. gada 12. septembrī, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kristīgā sadraudzībā uzsver tēva nozīmi
Liepājas luterāņu diecēzes dienā Kuldīgā dievkalpojumu vada Kurzemes bīskaps Hanss Martins Jensons (vidū), piedalās iepriekšējais bīskaps Pāvils Brūvers, Grobiņas iecirkņa prāvests Ainars Jaunskalže un citi garīdznieki.
Foto: Daina Tāfelberga
„Mēs sakām nevis tēvu zeme, bet tēvzeme, akcentējot to, ka mūsu zeme ir Debesu tēva uzticēta dāvana,” tā Liepājas luterāņu diecēzes dienā Kuldīgā, kas veltīta tēva nozīmes stiprināšanai, sacīja Nacionālo bruņoto spēku kapelāns Uģis Brūklene.
Sestdien sadraudzības pasākuma tēma bija Tēvi. Tēvzeme. Mūsu Tēvs…, un tas pulcēja kristiešus no Kurzemes un Zemgales draudzēm. Dievkalpojumā Sv. Annas baznīcā bīskaps Hanss Martins Jensons runāja par tēvu sūtību: gan garīgo, gan laicīgo. Baznīcas dārzā lekcijas lasīja Liepājas un Pāvilostas mācītājs Jānis Bitāns un kapelāns U.Brūklene, notika nodarbības gan bērniem un jauniešiem atsevišķi, tostarp skautiem, gan kopā ar ģimenēm, kā arī sacensības Tēvu izaicināšana.

Liepājas diecēze izveidota pirms vairāk nekā desmit gadiem, kopš tā laika diecēzes dienas notiek regulāri, Kuldīgā otro reizi. Iepriekšējais bīskaps Pāvils Brūvers sacīja: „Jau divus gadus esmu emeritus*, tāpēc bija jauki atkal satikt draugus.” Bijis skaisti un aizkustinoši – kā vienmēr tādās reizēs. Dziļas domas izteiktas gan dievkalpojumā, gan abos referātos. Īpaši uzrunājusi analītiskā lekcija par to, kur patriotismam aug kājas.

Arī U.Brūklene uzsvēra, ka diecēzes diena ir iespēja piedzīvot vienotību: „Esam vienoti gan kā valsts pilsoņi, gan ticīgi ļaudis. Bieži lietojam vārdu kompānija, kas radies no latīņu com – kopā un panismaize. Tā te esam kopā, kristīgi darbojoties un arī pie galda ēdot.” Viņš piebilda, ka garīgo tēvu Kuldīgā bijis daudz, bet gribējies kaut vairāk būtu ģimeņu un vīru.

Lekcijā kapelāns runāja par patriotismu, jo tas cieši saistīts ar vārdu tēvs. „Tam, ka esi piedzimis Latvijā, ir ļoti liela saikne ar Dieva gribu. Ja nebūtu Dieva, 1918. gadā nebūtu vīru, kuri gatavi atdot dzīvību par savu valsti. Baznīcā tagad vīriešu nav daudz, jo valda uzskats, ka ticība ir kas sentimentāls, sievietēm un bērniem domāts. Patiesībā ziedošanās ir ļoti vīrišķīga lieta. Tā nozīmē to, ka vīrietis par savu ģimeni spēj atdot pat dzīvību.”

Bīskaps H.M.Jensons piebilda, ka Dievs devis jauku laiku un arī tas palīdzējis te atbraukt cilvēkiem no daudzām draudzēm un svētkus izdzīvot kopā. Noslēgumā visi devās gājienā no Sv. Annas uz Sv. Katrīnas baznīcu, kur notika svētbrīdis un draudžu priekšnesumi.

* Pensionēts
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: