Aizvērt

Dzintras tiekas Rudbāržos

2018. gada 12. septembrī, 08:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Dzintras tiekas Rudbāržos
Tik daudzām Dzintrām ir patīkami satikties un arī iegūt jaunus draugus, pārliecinājušās 25 vārdamāsas, šoreiz satiekoties Rudbāržos.
Foto: Anna Bivbāne
Dzintras nav mierīgas, bet gan aktīvas un atraktīvas. Nekādā gadījumā nav malā sēdētājas, tā Rudbāržu pagasta pārvaldes vadītāja Dzintra Veģe saka par vārdamāsu salidojumu, kas tās aicināja no dažādiem novadiem.
„Pagājušogad pirmoreiz to organizēja Kuldīgas Dzintra Vainšteina ar domubiedriem,” skaidro Dz.Veģe. „Šogad turpinām satikties, plānojot aktivitātes visai dienai. Tālākie ciemiņi ieradīsies no Ogres, Rīgas un Jēkabpils.”

Parādīts pagasta centrs, baznīca, O.Kalpaka Rudbāržu pamatskolas Varoņu zāle, vakara izklaide sarīkota viesu mājā Kamenes. „Afišu ievietoju feisbukā, izliku pie ziņojumu dēļiem, sociālajā tīklā Draugiem.lv apstiprināju draudzību ar 25 Dzintrām. Tas ir tik interesanti, kā ziņu var nodot tālāk!”

Idejas aizsācēja Dz.Vainšteina stāsta, ka viņas dvīņumāsa Zaiga rīkojusi savu vārdamāsu saietu un šim pasākumam jau ir desmitā jubileja. „Kāpēc to nevarētu Dzintras? Vārds kādreiz bija ļoti populārs, jaunajiem par tādu gan vairs nav intereses. Pagājušajā gadā mēs, Kuldīgas Dzintras, izdomājām salidojumu sarīkot.” Šajā reizē visas vienosies par nākamo datumu un vietu, lai laikus var sākt to plānot. „Gribam katru gadu rīkot citur, lai iepazītu jaunas vietas. Mūsu vecumā svarīgi kustēties un kaut kur būt. Nākamgad vēlētos braukt uz Jēkabpili, jo šīs Dzintras līdz Rudbāržiem mērojušas garu ceļu.”

Dzintra Siliņa no Jēkabpils kādreiz arī pati par tādu tikšanos aizdomājusies. „Tā dod labas pārdomas visam gadam. Esam dažāda gadagājuma cilvēki, tāpēc, ja ir interese un gribasspēks, šādi pasākumi jāatbalsta.” Viņa atbraukusi kopā ar vēl divām Dzintrām: vienu no Jēkabpils, otru no Ogres. „Ceram nākamgad visas uzņemt Jēkabpilī, jo gribas, lai par šo salidojumu uzzina visa Latvija, lai iesaistās arī vārdamāsas no Vidzemes, Zemgales un Latgales. Uz priekšdienām var padomāt, vai pulciņā iekļaut Dzintarus.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: