Aizvērt

Turpina iekārtot pastaigu taku

2018. gada 14. septembrī, 04:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Turpina iekārtot pastaigu taku
Skrundā turpinās Ventas kalna labiekārtošana – top jauni celiņi. Objekts uzticēts Aizputes uzņēmumam "AD būve".
Foto: Anna Bivbāne
Skrundā pēc sajūtu takas izveides sākta darbu otrā kārta – tiek būvēts savienojums starp takām un veidoti celiņi ap Ventas kalnu.
„Latvijas–Lietuvas programmas projektā pēc Pilsētas svētkiem tapa sajūtu taka un atpūtas vieta,” atgādina pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Gita Rubežniece-Zute. To ierīkoja Rudbāržu SIA Taku meistars, bet otrā kārta nodota Aizputes uzņēmumam AD būve. Būvniecības kopīgās izmaksas ir 20 000 eiro no pašvaldības budžeta. Darbs plānots līdz oktobra beigām. Šobrīd tiek likti kabeļi apgaismojumam, veidoti uzbērumi jauniem celiņiem.

G.Rubežniece-Zute skaidro, ka būvdarbu teritorija atrodas valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa Skrundas viduslaiku pils aizsardzības zonā. Tomēr Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (agrākā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija) īpašus nosacījumus nav izvirzījusi un arheoloģisko uzraudzību nav pieprasījusi, jo būvdarbi aizsargājamās vērtības neietekmēs.

Viņa uzskata, ka takas turpinājums pilsētai ir ieguvums, jo būs radīta vēl viena atpūtas vieta iedzīvotājiem un viesiem. „Sakārtota vide arī rosina pret to izturēties ar cieņu. Ventas kalns ir iemīļota pastaigu vieta, no tā paveras brīnišķīgs skats, netālu ir peldvieta, tagad šeit var atpūsties arī ģimenes. Ir iespēja uz uguns vārīt zupu, grilēt gaļu, aktīvi pavadīt laiku vai vienkārši priecāties par ainavu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: