Aizvērt

Mājražotāji iedvesmo cits citu

2018. gada 19. septembrī, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Mājražotāji iedvesmo cits citu
Foto: Anna Bivbāne
Topošie mājražotāji un tie, kuri jau darbojas, arī cilvēki ar interesantu nodarbi bija aicināti kukurūzas labirintā Kazdangas pagasta saimniecībā "Grigaļi" grupu konsultācijā iepazīstināt ar savu piedāvājumu. Tur Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) organizēja semināru, kā veicināt mājražotāju sadarbību un labo pieredzi nodot citiem. Katrs varēja pastāstīt par sevi un to, kas iedrošinājis iziet tirgū.
DABŪT PĒRIENU UN KONFEKTES

Kazdangas pirtniece Māra Tīmane atbraukusi smelties pieredzi, kāds ceļš jānoiet līdz idejas realizēšanai. Pirts mudinot uz veselīgāku ēšanu, tāpēc viņa grib ābolus pārvērst veselīgos našķos: „Šis seminārs ir pētnieciskais izlūkgājiens, lai saprastu, kā visu likt kopā pa soļiem. Vieglāk mācīties no citu kļūdām.”


KALĒJS LĪDZŅEMŠANAI

„Šodien uzzināju gan par citu cilvēku nodarbošanos, gan likumiem,” saka kalējs Laimonis Spēks no Skrundas. Pašmācībā apgūtā prasme ļauj klientu vēlmes apmierināt. „Klientam skaidri jāzina, ko viņš savā sētā grib. To arī uztaisīšu: balkonam režģi, trepēm margas, vārtus, puķu turētājus, ugunskura vietas, zvanus. Ja rokas ir īstajā vietā, uztaisīt var visu. Galvenais, ka varu pie klienta aizbraukt.” Darbošanos viņš aizsācis kā hobiju, līdz cilvēki gribējuši izgatavotās lietas pirkt. Konkurences neesot, jo Laimonis uzskata, ka katram kalējam ir savs darba stils.


ČILI AUG KĀ SPĀNIJĀ

Santa Ozoliņa no Jaunlutriņu pagasta Ābelītēm vāra ievārījumu no čili pipariem. „Seminārā ir interesanti paskatīties uz citiem, sevi parādīt. No šādām konsultācijām rodas labas idejas turpmākai darbībai. Gribu līdz galam nokārtot PVD prasības, lai rudens mēnešos varu sākt darboties pa īstam.”

S.Ozoliņa smiedamās atzīst, ka, pārceļoties no pilsētas uz laukiem, krasi mainījusi ierasto vidi. „Ja pirms desmit gadiem kāds būtu teicis, ka dzīvošu laukos, es neticētu. Strādāju birojā, bet visu laiku domāju, ka gribu ko savu. Viss sākās ar pāris čili piparu stādiņiem. Ievārījumu izvārīju pēc receptes žurnālā. Pacienāju draugus, nākamajā gadā bija Ziemassvētku dāvanas radiem, tad sākas jautājumi, vai gardumu var nopirkt. Man ir 90 kvadrātmetru siltumnīca, ap 18 šķirnēm – dažāda garuma un asuma. Visas izejvielas no pašu dārza. Raža atkarīga no laikapstākļiem, bet šogad čili aug kā Spānijā.”


ATBALSTĪT MĀJRAŽOTĀJUS

Skrundas novada lauku attīstības konsultante Anita Miķelsone stāsta, ka konsultācija rīkota, lai mājražotāji iepazītos, jo nākotnē viņi var sākt darboties kopā. Piedalījušies līdz šim nezināmi cilvēki, kuri sameklēti pēc draugu ieteikumiem. „Ir bijušas konsultācijas par iepakošanu un mārketingu. Mēģinām aptvert visas jomas, jo produkcijas realizētājiem tas ir svarīgi. Šoreiz pasākums vērsts uz pieredzi un kopdarbības veicināšanu. Varbūt kādam no otra radīsies iedvesma uzdrīkstēties sākt darīt.” A.Miķelsone uzsver, ka ar jautājumiem var vērsties gan pie viņas, gan LLKC.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi