Aizvērt

Bērna atdošana svešam cilvēkam vēl tiek analizēta

2018. gada 19. septembrī, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Bērna atdošana svešam cilvēkam vēl tiek analizēta
Foto: Lāsma Reimane
Pēc raksta „No bērnudārza izņem svešu bērnu”, kurā stāstījām, kā no Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” vecmāmiņa savas mazmeitas vietā mājās pārveda citu piecgadīgu meiteni, tagad par piedzīvoto stāsta viņas mamma Sanita. Saņemts arī pašvaldības un policijas skaidrojums.
  • Mamma Sanita, kuras meitiņu Lizeti aizveda cita bērna vecmāmiņa, stāsta, ka bērna pazušana ģimenei likusi izdzīvot plašu izjūtu gammu: no milzīga apjukuma un satraukuma līdz vārdos neaprakstāmam priekam, kad meitiņa pēc vairāk nekā divu stundu meklēšanas atkal ieraudzīta. Kā vēlāk viņai sacīts policijā, sievietei, kura viņas meitu aizvedusi, neesot bijis tāda nodoma.
  • Sieviete, kura savu vārdu nav minējusi, vēstulē redakcijai pauž uzskatu, ka pašvaldībai pēc šāda gadījuma jāpārskata, vai jaunāko bērnu grupās (no pusotra līdz diviem gadiem), kuras apmeklē 20–24 mazuļi, nebūtu jāalgo divas auklītes, lai ir droši, ka mazie tiek pieskatīti pienācīgi.
  • Kuldīgas novada domes izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure sarunā ar Ābelītes vadītāju konstatējusi, ka darba organizācijā un dokumentācijā ir nepilnības, tāpēc to novēršana tiks kontrolēta.
  • Paskaidrojumi pieņemti no visiem iesaistītajiem un noskaidrots, ka tas bijis pārpratums.

 Vairāk 19. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Lonija
2018. gada 20. septembrī, 08:02
Ja optimizētu izglītības nodaļā strādājošo skaitu (jēgas no šīm darbonēm nav nekādas), katrā mazo bērnu grupā varētu algot pa papildus auklei.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi