Aizvērt

Labas lietas par nelielu samaksu

2018. gada 21. septembrī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Labas lietas par nelielu samaksu
Kuldīgas kafejnīcas "Staburadze" pagalmā "Rudens andelē" ģimenes ar bērniem varēja iegādāties drēbes, apavus un rotaļlietas, kas gatavas sākt jaunu dzīvi citās mājās.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
„Tagad droši vien iesim ziemas miegā, ja neizdomāsim alternatīvu iespēju telpās,” tā par "Rudens andeli" Kuldīgā saka Inga Ziņģe-Pupiņa, pasākuma rīkotāja, koprades telpas "Metro Coworking Kuldīga" pārstāve.
Sestdien kafejnīcas Staburadze pagalmā notika jau otrā tirgošanās ar lietotām mantām, kas citiem vēl var noderēt.


SĀKUMS IZDEVIES

Pirmoreiz tāda rīkota pirms mēneša, stāsta I.Ziņģe-Pupiņa. „Tā izveidojās spontāni. Latvijā šādas andeles kļuvušas populāras. Dažas mammas ieteicās, ka varētu izrevidēt skapjus un sarīkot ko līdzīgu. Pēc pirmās reizes vairākas lūdza to atkārtot. Informācija bija Metro mājas lapā un arī feisbukā, bet sieviešu saziņa ir ļoti ātra – viena pasaka otrai, un tā tas aiziet. Kad sākām šo ēku apsaimniekot, uzreiz novērtējām pagalmiņu. Agrāk pagalmos ritēja liela dzīves daļa, un arī mēs gribam to iedzīvināt.

Man ir trīs mazi bērni. Viņi aug, šis tas no apģērba tiek nodots otram, bet pēc tam atdodu vai nu citām ģimenēm, vai Sarkanajam Krustam, vai Mamma mammai fondam. Bet kāpēc neizmantot iespēju un nenopelnīt sev prieka naudiņu vai mazu budžetiņu, ko tērēt citām vajadzībām? Mammas saprot, ka par lietotām drēbītēm nekādu lielo naudu nevar prasīt. Te tiešām par saprātīgu cenu var dabūt labas lietas.”


CENA, PAR KĀDU PIRKTU PATI

Agnese Litkina atnākusi otrreiz. „Uzzināju Metro Coworking feisbuka lapā. Man patīk pirkt, bet lietojumu visam pēc tam ne vienmēr var atrast. Skapis pilns, un daudz kas netiek vilkts, tāpēc nolēmu pārdot. Arī bērni nepaspēj visu novalkāt. Pirmajā reizē te pirka ļoti labi. Biju pārsteigta, jo domāju, ka varbūt atpelnīšu tikai dalības maksu – piecus eiro. Beigās gāja labi. Pavisam novalkātas drēbes, protams, nepiedāvāju. Cenu lieku tādu, par kādu pati būtu ar mieru šo mantu nopirkt.”

Agnese Miksone saka: „Kā tirgotāji esam pirmo reizi, pagājušoreiz bijām pircēji. Man ir trīs bērni, un tad jau, protams, apaug ar mantām. Šī ir jauka izdevība. Varbūt to, kas mums vairs neder, kāds tieši meklē. Te cilvēki rēķinās, ka iegādāties varēs lēti – pirkt pa dārgo var veikalā. Nokaulēt neviens nav mēģinājis, tāpēc domāju, ka cenas esmu uzlikusi pieņemamas.” Liene Meikšāne no Ventspils atbraukusi pie māsas un tirgojas kopā ar divām viņas meitām: „Māsa izkrāmēja skapi un iecēla mani par pārdevēju. Kad ar mantu maisiem atnācām, meitenes jau sāka tos pārskatīt – no dažām negrib šķirties.” Tomēr abas esot izdomājušas, ko par ietirgoto naudu pirks vietā.
Komentāri
una
2018. gada 22. septembrī, 17:56
Viss jau būtu ok., tik nav dzirdēts, ka citās andelēs citās pilsētās kāds ņemtu ieejas maksu!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi