Aizvērt

Novadpētniecībā esam citiem priekšā

2018. gada 21. septembrī, 01:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Novadpētniecībā esam citiem priekšā
Kuldīgā – Latvijas bibliotekāru konference par novadpētniecību. Otrā diena bija paredzēta darbam četrās sesijās ar praktiskām nodarbēm.
Foto: Lāsma Reimane
Ikgadējā bibliotēku novadpētniecības konference šoreiz Kuldīgā divas dienas pulcēja 80 speciālistu no visas valsts, jo šajā nozarē mūsu bibliotekāri uzkrājuši lielu pieredzi un valstī ir vieni no labākajiem.
Novadpētniecība bija viens no priekšnoteikumiem, kas Kuldīgas galvenajai bibliotēkai ļāva šogad saņemt Gada bibliotēkas titulu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) bibliotēku attīstības nodaļas vadītāja Evija Vjatere skaidro, ka konference katru gadu notiek citā vietā: „Novadpētniecība ir viens no būtiskākajiem darba virzieniem. Šīs tikšanās saturu pirmoreiz veidojām pēc bibliotekāru ieteikuma, kāda informācija viņiem darbā vajadzīga.”

Pirmajā dienā par Nacionālo enciklopēdiju runāja tās galvenais redaktors Valters Ščerbickis, par kultūras mantojuma digitalizāciju – LNB digitālās bibliotēkas vadītājs Artūrs Žogla, par vēstures istabām bibliotēkās – Kuldīgas muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle, par novadpētniecības metodēm – LU docente Daina Pakalna. Konferences dalībnieki apskatīja Kuldīgu, bet otrajā dienā devās uz Krišjāņa Valdemāra Ēdoles bibliotēku, jo tieši pirms 170 gadiem šajā pagastā radās pirmā publiskā grāmatu krātuve Latvijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi