Aizvērt

Ātro kredītu ziedu laiki beidzas

2018. gada 8. oktobrī, 02:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Ātro kredītu ziedu laiki beidzas
Foto: Antra Grīnberga
Turpmāk ātro kredītu iestādēs aizdevumu, kas jāatmaksā mēneša laikā, varēs aizņemties 215 eiro apmērā. Atmaksas termiņu drīkstēs pagarināt tikai divas reizes, pieļaujamā aizdevuma procentu likme samazināsies līdz aptuveni 25% gadā (no pašreizējiem 200%). Arī ātro kredītu reklamēšana tiks ierobežota.
Pagājušajā nedēļā Saeima trešajā lasījumā atbalstīja šādus grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Tie nosaka, ka patērētāju kreditēšanas līguma, kas noslēgts uz laiku līdz 30 dienām un paredz kredīta atmaksu vienā maksājumā, summa nevarēs pārsniegt 215 eiro. Tāpat šo aizdevumu atmaksas termiņu aizliegts pagarināt vairāk par divām reizēm. Tas neattiecas uz gadījumiem, kad kredīta pamatsumma atmaksājama pa daļām. 

Savukārt, lai kredīta devējs varētu novērtēt patērētāju spēju atmaksāt aizdevumu, noteikts, ka uz informāciju, kas saņemta no paša patērētāja, iespējams balstīties tikai tad, ja tā ir dokumentāri pamatota. Tāpat kredīta devējiem noteikts pienākums savstarpēji apmainīties ar ziņām par patērētāja un galvinieka saistībām, to izpildes gaitu. 

Spēkā stāsies aizliegums reklamēt kreditēšanas pakalpojumus televīzijā un radio. Izņēmums – kredīta devēja mājaslapa vai mobilā lietotne. Izņēmums attiecas arī uz pasta vai elektroniskajiem sūtījumiem patērētājiem, ja tie piekritīs tos saņemt. Tāpat reklāma atļauta citu preču un pakalpojumu reklāmās, sniedzot informāciju par iespēju apmaksu veikt ar kreditēšanas līguma starpniecību. Aizliegums neattiecas uz zīmolvārda reklāmu jeb sponsorēšanu, tomēr tā aizliegta sabiedriskā pasūtījuma īstenotajos projektos, kas finansēti no valsts un pašvaldības budžeta līdzekļiem. 

Izmaiņas, kas attiecas uz kredītu kopējām izmaksām un kreditēšanas pakalpojumu reklāmu, stāsies spēkā 2019. gada 1. jūlijā, bet pārējie grozījumi – 2019. gada 1. janvārī.
Komentāri
Frīdis
2018. gada 8. oktobrī, 08:58
Beidzot ! Beidzot tiks piegriezts skābeklis ZZS un SC šīs parazītekonomikas darboņiem !
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi