Aizvērt

Vēderam un labam noskaņojumam

2018. gada 8. oktobrī, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Vēderam un labam noskaņojumam
Foto: Laila Liepiņa
Sestdien ar lielgabala zalvi sācies un beidzies Kuldīgā devītais Hercoga Jēkaba gadatirgus.
Izklaižu un iepirkšanās iespēju netrūka gan Liepājas, gan Kalna, Skolas, Pils un Baznīcas ielā, kur tirgojās amatnieki un ekoloģiski tīru produktu audzētāji no tuvienes un tālienes, bet tie, kas gribēja izbaudīt īpašu šarmu, uzzināt, ar kādiem pašu izstrādājumiem lepojas un kā viesus māk izklaidēt novada ļaudis, nāca uz Pilsētas dārzu.

Kuldīgas kultūras centra (KKC) direktore Inta Burnevica neslēpa prieku, ka Pilsētas dārzā pietiek gan jautrības, gan daudz kā vēdera priekam, vienlaikus neradot milzu burzmu, kāda veidojās ielās starp tirdzinieku galdiem.

Dažs apmeklētājs izteica bažas, ka Pilsētas dārza tirdziņš šogad bijis mazāk apmeklēts, bet tirgotāji iebilda: jau pusstundu pirms tirgus beigām bija iztukšoti gan padurnieku kočas grāpji, gan snēpelnieku kompleksās pusdienas un Rumbas pagasta piedāvātā sēņu zupa. Apēstas bija arī domes darbinieku rīvētās un ceptās kartupeļu pankūkas. Domes kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa pastāstīja: kā ierasts sarīvēti 50 kilogrami kartupeļu. Bet rūķu darbnīcā, kur visi varēja cienāties ar bada pankūkām, mīklā likti seši kilogrami miltu.

Kad vēders savu tiesu bija dabūjis, varēja pievērsties arī citām nodarbēm. Par mūziku rūpējās kapelas no Igaunijas, Lietuvas un arī pašmāju muzikanti, pie muzeja griezās īsts karuselis, bērniem KKC rūķu komanda piedāvāja no rudens veltēm darināt gan apēdamus, gan dekoratīvus nieciņus. No tirgus mājās varēja nest imunitāti uzlabojošus sīrupus, smiltsērkšķu un ķirbju eļļu, suņu vilnas zeķes, daudzas citas noderīgas lietas. Ar kūpinātām vistiņām tirgū bija atbraukusi Inta Brūkle no Vilgāles. „Kūpinu vistas un rakstu dzeju,” viņa smejas. Vistu gaļas sagatavošanā esot 30 gadu pieredze, jo uzaugusi līdzās bijušajai Vilgāles putnu fermai. Sieru meistare Mārīte Jēkabsone no Jaunlutriņiem palielās – šogad izstādē Riga Food viņas sieri ieguvuši pirmo vietu nominācijā Piena produkti. Kuldīdzniekus ar savu produkciju lutinot jau trešo gadu.

„Garastāvoklis labs, saule spīd, ir silti,” tā gadatirgu vērtēja pilsētas viesi no Valmieras, bet kāda ventspilniece nebija mierā ar to, ka visur ir dūmi no ugunskuriem un pankūku pannām. Savukārt lietuvieši bija sajūsmā par iespēju iegādāties tik daudz un dažādu ekoloģisku produkciju, viņi labprāt pirka Andras un Kārļa Blūmu audzēto smiltsērkšķu sulu. Baiba no Liepājas uzsvēra: „Pie mums tik krāšņi tirgi nenotiek. Turklāt pie jums padomāts, lai paēst var par lētu cenu vai pat bez maksas, gan pavadīt laiku patīkamā atmosfērā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi