Aizvērt

Dārta grib atklāt zāles pret vēzi

2018. gada 10. oktobrī, 06:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Dārta grib atklāt zāles pret vēzi
Audu histoloģisko paraugu mikroskopēšana Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksā 2016. gadā.
Foto: Dārtas Pūpolas arhīvs
„Ja es kādreiz atklātu ko vērtīgu, ko uzreiz varētu izmantot medicīnā, darītu visu, lai tas ir bez maksas un pieejams visiem sabiedrības slāņiem,” saka jaunā mikrobioloģe Dārta Pūpola. Viņas sapnis – atklāt zāles pret vēzi.
Vai ar kaut ko lepojies, ka esi to sasniegusi tik agrā jaunībā, pašā karjeras sākumā?

Dārta Pūpola: – Galvenais ir tas, ka zinu: ja ne tagad, tad pēc gadiem 10–20 mans darbs būs nozīmīgs, lai atrastu jaunas zāles, uzlabotu diagnostiku vai novērstu dažādas saslimšanas. Vajadzīgi tīri fundamentāli pētījumi, kā audzējs attīstās. Varbūt valstij liekas, ka rezultāts uzreiz nav lietojams praksē, bet laika gaitā kāds rezultāts var kļūt par ierosinātāju jaunām zālēm vai metodēm. Saņemt kādreiz Nobela prēmiju jau būtu skaisti. Vajadzīgs gandarījums. Ārsts pacientam palīdz tieši, bet mēs ārstniecību sākam netieši, jo visi medikamenti un terapijas rodas pētījumos. Daudzi, iespējams, uzskata, ka galvenais ir iegūt publicējamus datus, aizbraukt uz konferencēm – tā teikt, atrādīties, bet svarīgi ir tas, ko esam atklājuši.

Interviju lasiet 10. oktobra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi