Aizvērt

Rudbāržos tirgus ir pieprasīts

2018. gada 10. oktobrī, 01:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Rudbāržos tirgus ir pieprasīts
Rudbāržu rudens tirgū cilvēki iegādājās mājražotāju sarūpētos gardumus un citas lietas.
Foto: Anna Bivbāne
Tradicionālais rudens tirgus Rudbāržos piedāvāja mājražojumus, aicināja izmēģināt veiksmi loterijā, cienāties ar rudens zupu, atpūsties kopā ar muzikanti Sanitu Bušmu, bet bērni varēja darboties teltī un piepūšamajā atrakcijā.
Tirgus tiek rīkots jau gadus 20, lai mājražotāji var pārdot un reklamēt savu produkciju. „Tas ir iecienīts tāpat kā Ziemassvētku tirdziņš decembrī,” secina Skrundas kultūras nama menedžere Liene Krūmiņa. „Bērni var teltī izgatavot atstarotājus un apgleznot sejas. Katru gadu tiek domāts, lai pasākums der jebkuram vecumam.”

Mājražotāji Ineta Jurķe-Miķelsone un Jānis Miķelsons saimnieko bioloģiski un piedāvā Embūtes garšaugus, ko paši izaudzējuši. „Mums ir 23 garšaugu maisījumi un 16 veidu tēja. Atbraucām sevi parādīt un uz citiem paskatīties. Sadarbojamies ar Embūtes tūrisma informācijas centru, ar maziem veikaliņiem, jo ražošanas apjoms ir mazs, strādājam ar tūristu grupām. Cilvēkiem interese ir, jo mums ir tādi produkti, kādu citiem nav, un ir dabiski skābinātāji, kā rabarberi, aličas, jāņogas.”

Aigars Tētiņš no Aizputes piemājas saimniecības Jaunarāji te tirgojas kopš pirmsākumiem: „Rudbāržos ir stabila pirktspēja. Piedāvājam klasisko Jāņu sieru, kūpināto, sieru ar sēklām, zaļumu sieru, sviestu ar zaļumiem un ķiplokiem, biezpienu, bezpiedevu jogurtu. Reizi nedēļā produkciju pārdodam Liepājā.”

Skrundeniece Kitija Heidemane pārdod vīra sagatavoto – dažādu ziedu medu, medus šūnas un propolisu: „Te esmu pirmo gadu, parasti tirgojamies Skrundā. Ir stabili klienti, kuri zina, kādu medu pārdodam. Šī ir iespēja produkciju popularizēt un iegūt jaunus klientus.” Rudbāržniece Liene Staņeviča atnākusi pēc cepures: „Zināju, ka noskatīto varēšu te nopirkt. Tirgu apmeklēju katru gadu, bet šogad izvēle ir lielāka. Priecē, ka tā var iepazīt mājražotājus un pie reizes kaut ko iegādāties.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi