Aizvērt

Pamazām iesilda namus

2018. gada 12. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Pamazām iesilda namus
Pļavas ielas 5. nama pārvaldnieks Pēteris Čačs rāda, cik vienkārši tiek regulēta un uzskaitīta siltuma piegāde.
Foto: Daina Tāfelberga
Lai arī turpinās silta atvasara, lielākajā daļā daudzdzīvokļu namu apkure jau pieslēgta, bet ar pārtraukumiem.
Kā stāsta Kuldīgas siltumtīklu (KS) valdes priekšsēdis Artis Roberts, tas atkarīgs no iedzīvotāju vēlmēm. Namos, kuri nav siltināti un kuros vairāk to iemītnieku, kuri dienu pavada mājās, apsilde ir nepārtraukta. Ir tādas mājas, kurās arī pensionāri taupības nolūkos vienojušies siltajās dienās apkuri pārtraukt. Šosezonā gaisa temperatūra tuvu nullei pazeminājās tikai aizvadītajā nedēļā, šonedēļ dienās atkal ir ap +15. Laukos, kur siltumu centralizēti piegādā KS, apkure vēl nav sākta Rendā. A.Roberts neprognozē pārāk bargu ziemu, bet, ja tāda būs, uzņēmums spēšot nodrošināt pietiekamu apsildi.

„Iedzīvotāju vēlmes ir atšķirīgas,” Kuldīgā stāsta Pļavas ielas 5. nama pārvaldnieks Pēteris Čačs. „Vieni zvana un saka, lai siltumu ielaiž pa dienu, bet uz nakti izslēdz. Citiem vajag gluži otrādi, jo pa dienu jau daudzi nav mājās. Tomēr kopumā vienojamies, jo esam saticīgi cilvēki. Tikai dažas dienas bija tādas vēsākas. Šobrīd vairs nekurinām, un izskatās, ka arī nākamnedēļ nevajadzēs. Par komforta temperatūru telpā uzskatāmi 22 grādi. Visās mājās siltummezgli ir vienādi – modernāki vai vecāki, bet ļauj siltumu regulēt pēc paša patikas. Nokāp pagrabā, atgriez ventili, ieslēdz sūkni un ieprogrammē vēlamo temperatūru.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi