Aizvērt

Gandarījums par citu uzvarām

2018. gada 19. oktobrī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Gandarījums par citu uzvarām
„Es reiz lēcu ar izpletni. Dažos mirkļos, līdz tas atvērās, izdomāju tik daudz domu, kam nebija nekāda sakara ar izpletņlēkšanu! Tā bija milzīga atklāsme un viens no vērtīgākajiem notikumiem mūžā,” secina bijušais kuldīdznieks, tagad izaugsmes treneris Mārtiņš Vecvanags.
Foto: Mārtiņa Vecvanaga arhīvs
Par kouča jeb personības izaugsmes trenera profesiju 19. oktobra „Kurzemniekā” stāsta agrākais kuldīdznieks Mārtiņš Vecvanags. Sarunā – par pieredzi starptautiskos uzņēmumos, par trenera darbu, tostarp ar Latvijas basketbola izlasi, arī par prasmi staigāt pa stikliem un oglēm.
Mārtiņš: – Koučings kā metode un koučs kā cilvēks, kurš to realizē, ir tikai viena no mācību metodēm. Ir vēl mentori, konsultanti, supervizori – jūra citu profesiju un metodoloģiju. Koučings vērsts uz to, lai cilvēks uz saviem mērķiem, uzdevumiem vai situācijām paskatītos citādi nekā ikdienā, no dažādiem punktiem. Reizēm skatījums jāpaplašina vai jāpadziļina, reizēm jāsastop savas bailes, un cita klātbūtnē cilvēks ir gatavs uz tām paskatīties. Metodes būtība – koučs jautā. Viņš neko nestāsta, nemāca tīrā veidā, padomus nedod. Metodoloģija ietver to, kāpēc un kā šie jautājumi tiek uzdoti, bet pēc idejas visu nosaka klients. Trenerim ir atbalsta funkcija.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: