Aizvērt

Gan jāsavāc, gan jāaizved

2018. gada 19. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Gan jāsavāc, gan jāaizved
Kuldīgā, vācot rudens lapas, kavējas vienīgi to aizvešana.
Foto: Lāsma Reimane
Zelta rudens, kas Kuldīgai pievilina tūristus, komunālās saimniecības darbiniekiem ir viens no saspringtākajiem darba posmiem.
Kuldīgas komunālo pakalpojumu (KKP) zaļumsaimniecības vadītāja Dzintra Strazda gan teic, ka ielu un laukumu tīrīšana un lapu savākšana raizes neradot. Kavēšanās notiek, vienīgi tās aizvedot, jo vairumam koku tās nobira vienlaikus. Ātri strādā gan sētnieces ar slotām vai grābekļiem, gan vīri ar pūšamajiem aparātiem.

„Šis ir viens no jaukākajiem rudeņiem,” tā Dz.Strazda. „Lapas sausas, vieglas, arī vējš nav bijis stiprs, lai izdzenātu. Kaut liela daļa nobirusi, vēl kā parasti darbs būs līdz novembra vidum. Ar pūtējiem tas uz priekšu rit pavisam raiti. Sētnieki stāsta, ka parkos savāktās lapu kaudzes ļoti patīkot jauniešiem: pieiet bariņš pusaudžu, vispirms pārbauda, vai nav iekšā kāds asums, un tad lec tā, ka pilnīgi pazūd. Jaunieši kļuvuši kārtīgāki – vēl pirms gadiem bija ieradums pa naktīm lielos lapu maisus apgāzt.”

Arī iedzīvotāji iesaistās. Piemēram, Pļavas un Stendes ielā viņi uzkopuši arī to vietu, kas ir KKP pārziņā, uzņēmums vien sagādājis lielos, baltos maisus. Daļa privātīpašnieku par pieguļošās teritorijas uzkopšanu noslēguši līgumu ar KKP. Daudzi mēģina tikt galā paši vai vienojas ar kaimiņu, jo uzskata, ka pakalpojums ir dārgs. Lapkritis ir tikai reizi gadā, arī sniega ziemās maz, bet par to atsevišķu līgumu noslēgt nevar. KKP ir četri lielie un seši mazie lapu pūtēji – tie pārsvarā strādā laukumos un parkos, un visus sētniekus ar tādiem nodrošināt nevar. Lapas pūst ir efektīvāk nekā grābt – tas ievērojami samazina darba slodzi. To Kuldīgā varēs redzēt pēc nedēļas, 26. oktobrī, 11.00 tā sauktajā Vējiņa parkā, kur notiks lapu pūšanas festivāls Vadi vēju savām rokām.
Komentāri
Pēcis
2018. gada 21. oktobrī, 19:58
Turcijā tagad forši, +10 ir, bet vienalga lapas krīt
Emu
2018. gada 20. oktobrī, 12:19
Vai ta parejie KuK kantora darbinieki atputa, darba laika uz Turky!?
Pievieno jaunu komentāru: