Aizvērt

Dabā doties ar aizrautību

2018. gada 7. novembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Dabā doties ar aizrautību
Pirms trīs dienu pārgājiena jāizvērtē, ko ņemt līdzi, saka izdzīvošanas dabā eksperts Edgars Soldatenoks. Viss jāsaliek kompakti, somas smagākajai vietai jābūt ap jostas vietu. Visam, kas var samirkt, jābūt plastmasas maisiņos. Ēdiens jāņem treknāks, jo fiziskā slodzē svaigā gaisā kalorijas iztērējas ātrāk.
Foto: Lāsma Reimane
Aktīvais un piedzīvojumu tūrisms Latvijā un pasaulē bija sarunu temats divu dienu konferencē Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā.
„Tūrisma programmās pie mums mācīties brauc cilvēki no visas Latvijas. Tās ir ļoti pieprasītas kopš 2004. gada. Konferencē gribam nozares skolotājiem un arī uzņēmējiem parādīt, kādas nodarbības vēl var piedāvāt un kā to mācīt jauniešiem,” stāsta tehnikuma direktore Dace Cine.

Latvijas pedagogi un Kurzemes uzņēmēji varēja uzzināt daudz interesanta: pelde purvā kā ekstrēms piedzīvojums, stāsti par Lietuvas etnokosmoloģijas centru Molētos un Balgales privāto observatoriju, Aizputes Vitalitātes akadēmijas pieredze, geokešings jeb slēpņošana, rogainings jeb orientēšanās paveids u.c.

Helmuts Baņukalns, sajūtu un spilgtu emociju piedzīvojumu biedrības Domas dabā dibinātājs, uzsvēra, ka daļa tūristu vienmēr izvēlēsies tradicionālus maršrutus, bet arvien vairāk rodas to, kuri dabā grib piedzīvot ko neparastu. Piemēram, viņa biedrība Vidzemē piedāvā Viesības dabā – parasti tās notiek ziemā un noteikti ietver pārgājienu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: