Aizvērt

Latvijas vīndari rāda labāko

2018. gada 5. decembrī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Latvijas vīndari rāda labāko
Latvijas augļu un ogu vīna skatē – Kuldīgas novada "Smilškalnu" vīndaris Alvils Elksnis un kolēģis Ainārs Veitas.
Foto: Alvila Elkšņa arhīvs
Augļu un ogu vīna skatē šonedēļ Rīgā, restorānā "Pullman Riga Old Town", mūspusi pārstāvējis Alvils Elksnis ar "Smilškalnu" saimniecības vīnu.
„Tur braucu, pirmkārt, savus vīnus rādīt pircējiem, restorāniem un kafejnīcām, otrkārt, lai redzētu, ko dara Latvijas kolēģi un kā izskatāmies kontekstā,” saka vīndaris. Pasākumu rīkoja Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība. Skate notika ceturto gadu, varēja tikties ar 12 ražotājiem un nogaršot vairāk nekā 90 augļu un ogu vīnu. Tika atklāta mājaslapa: www.latvijasvinature.lv. „Skatei bija divas daļas,” stāsta A.Elksnis. „Pirmajā tika pieaicināti restorānu vadītāji un īpašnieki, nozares speciālisti, lai vīndari var parādīt savus ražojumus un piedāvāt kafejnīcām un restorāniem. Otrajā daļā vīnus varēja nogaršot pārējie tā cienītāji un balsot par tīkamāko garšu.” Uz skati vīndari ņem līdzi, viņuprāt, labāko, ko grib parādīt plašākai publikai. „Katru gadu vīnam ir jauna garša, un šis veikums tiek parādīts. Man bija līdzi astoņi veidi, tostarp aveņu karstvīns ar kadiķogām,” stāsta Alvils. Speciālistu vērtējumā uzvarēja Naukšēnos tapis ērkšķogu baltvīns ar upeņu lapām, bet tautas balsojumā labākais izrādījās vīgriežu vīns.

Lai arī ogas un augļi, no kuriem top vīns, ir vieni un tie paši, katrai darītavai savs rokraksts. „Latvijā šādu vīnu nozare ir ļoti jauna, jo padomju laikā bijis ilgs tradīcijas pārrāvums,” atgādina A.Elksnis. „Tagad vīndari atgriežas ar svaigu iedvesmu. Vēl aizvien nav izkristalizējies, kādu vīnu ar kādu ēdienu ieteicams lietot, bet pēdējos gados arī šī tradīcija tiek izkopta. Mans mērķis ir radīt sabalansētu garšas buķeti, tad dzēriens atradīs savu pircēju.” Smilškalnu vīns nopērkams ne tikai Kuldīgā, bet arī Jelgavā, Rīgā un citviet.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: