Aizvērt

Vakarēšana ar saulgriežu maģiju

2018. gada 21. decembrī, 00:00
Raksta autors: kurzemnieks.lv
Vakarēšana ar saulgriežu maģiju
Ar smalki sagrieztiem augiem piepildītam sūrenes stublājam vienu galu aizkausē ar vasku. Otru aizdedzina un tad zīmē dažādas latvju zīmes, domājot, ko vajag pašam, tuviniekiem un mājai, skaidro Ilze Svilpe.
Foto: Anna Adriāna Muceneka
„Brīdī, kad augs sadeg, dūmi kā dvēsele ceļas uz augšu un satiekas ar mūsu dvēselēm,” pārliecināta kuldīdzniece Ilze Svilpe, kura Ziemassvētku gaidīšanas laikā vecajā rātsnamā mācīja darināt kvēpeklīšus no augiem.
Ilzei nav šķitis pieņemami telpās kvēpināt rūpnieciski ražotos un ar līmi līmētos smaržkociņus, ko mēdzam saukt arī par vīraku. Mācījusies pirts skolā, sākusi darboties ar augiem, kad sapratusi, ka kvēpeklīšus var darināt pati. Viņa rāda no salvijas lapām tītu: „Tādus var taisīt no dārgas pirktās salvijas, bet var arī no tās, kas aug pašu dārzā. Sadzirdēju domu, ka katram vislabākie ir tie

augi, kas aug tuvumā. Arī tādu atziņu, ka tas augs, kas mūsu veselībai vajadzīgs, īstajā brīdī ienāk sētā. Es sāku vākt agrā pavasarī un cenšos ievērot laiku, kad kurš ir enerģētiski spēcīgs. Mežā un pļavā eju baltās drēbēs ar cieņu pret dabu. Atceros, ka vecmāmiņa teica: „Nekad nesper suņu sēnei ar kāju! Varbūt no meža otra gala tieši pēc tās nāk stirniņa, kuras veselībai tā vajadzīga.””


Vairāk 21. decembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi