Aizvērt

Arī pansionātos un slimnīcā svētki

2019. gada 2. janvārī, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Arī pansionātos un slimnīcā svētki
Kuldīgas slimnīcas ilgstošās aprūpes nodaļas klienti priecājas, ka "Ābelītes" bērni uzstājas gluži kā īsti aktieri.
Foto: Lāsma Reimane
Pirms Ziemassvētkiem netika aizmirsti vecie ļaudis ne Latvijas Sarkanā Krusta pansionātā "Venta", ne Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļā. Abu iestāžu iemītnieki un darbinieki saka sirsnīgu paldies visiem, kas sarūpēja dāvanas. "Ventā" dzīvo 48 cilvēki, slimnīcas pansionātā – 50.
GAN LIELI, GAN MAZI

Slimnīcas nodaļas vadītāja Sanita Dzintare pastāstīja, ka šogad tā iesaistījusies akcijā Eņģeļu pasts, kur cilvēki pansionātos izsaka konkrētas vēlmes, bet saziedotās dāvanas pieved kurjers. Nākuši arī rūķi no pirmsskolas izglītības iestādēm Bitīte un Ābelīte, V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, kā arī jaundibinātā Kuldīgas Audi kluba. Paldies arī uzņēmumam Ineses tortes par saldām dāvanām. „Mūsējiem bija liels prieks gan par koncertiem, gan dāvanām. Visvairāk viesu bija 20. decembrī – ļoti piesātināta diena, kad iemītnieki vakarā bija noguruši, bet smaidīgi. Vēl lielāks prieks bija par piederīgo apmeklējumu, arī par to, ka vairākus mūsējos piederīgie paņēma mājās, lai svētkos ģimenē visi būtu kopā,” teic S.Dzintare.

Ābelītes skolotāja Aiga Šēnberga pastāstīja, ka uz slimnīcas pansionātu devusies viņas un Daces Ibergas audzinātā sešus un septiņus gadus veco bērnu grupiņa: „Sadarbojāmies ar vecākiem. Katra ģimene sarūpēja divas dāvaniņas, bet bērni rādīja ludziņu Ziemassvētki rūķu bodē. Nodziedājām dažas dziesmiņas. Pirms tam nedaudz uztraucāmies, kā bērni jutīsies, bet beigās priecīgi bija visi. Vēlāk pārrunājām, ka esam izdarījuši lielu, labu darbu.”


DODAS ARĪ PIE BĒRNIEM

Audi kluba dalībnieki saziedojuši ap 270 eiro. Šī nauda tika paciņām un mīkstajām rotaļlietām 11 slimnīcas bērnu nodaļas pacientiem, kuri Ziemassvētkos nebija mājās. Savukārt pansionātā dzīvojošie saņēma galda spēles, mandarīnus un kliņģerus. Viens no kluba veidotājiem Valdis Zaube stāsta, ka līdzi bijis arī Ziemassvētku vecītis (kluba biedrs Māris Intenbergs), un pēc pansionāta ļaužu lūguma dabūjuši arī uzdziedāt. „Cilvēki bija pārsteigti, bet iepriecināti. 23. decembrī Kuldīgā vēl aizbraucām pie četrām trūcīgām ģimenēm ar bērniem. Tās mums ieteica sociālajā dienestā.” Valdis pārliecināts, ka jaunā kluba pirmie labdarības centieni nesuši prieku gan devējiem, gan saņēmējiem.


DAUDZ LABVĒĻU

Pansionāta Venta biroja administratore Marina Raksa vairākkārt lūdz visiem labdariem nodot lielu paldies par prieku un sirsnību. Šeit viesojusies bērnudārza Ābelīte grupa ar skolotājām Dainu Baltrakovu un Ingrīdu Štobi. Bijuši arī pašvaldības, sociālā dienesta un bibliotēkas pārstāvji. Bibliotēkas vadītājas vietnieks saimniecības darbā Gaidars Smirnovs piebilst, ka viss kolektīvs vecajiem ļaudīm taisījis paciņas, kurās liktas noderīgas lietas, izņemot našķus, jo to svētkos ir pārāk daudz.

M.Raksa uzskaita arī citus labvēļus: Kristīnes un Māra Vikštremu ģimeni, Inesi Štofregenu, Aleksandru Zariņu, Kuldīgas katoļu draudzes jauniešus un Centrālās statistikas pārvaldes Kuldīgas datu centra kolektīvu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi