Aizvērt

Ar talantu iemirdzēties

2019. gada 4. janvārī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Ar talantu iemirdzēties
Kalendāra prezentācijā uzstājas KMHZV skolēni Nika Plivča, Samuels Seļava, Ieva Valdmane, Maksimilians Brazovskis un Endija Megne.
Foto: KMHZV arhīvs
"Iemirdzies!" – tāda ir Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas (KMHZV) jaunā kalendāra tēma.
Kā stāsta latviešu valodas un literatūras skolotāja Rita Kunga, ideja par kalendāru, kurā publicēti skolēnu literārie un mākslinieciskie darbi, radusies līdzpārvaldei jau pirms 16 gadiem. Kopš tā laika tā tēma saistīta ar nākamajā gadā nozīmīgu notikumu. Pērnā gada kalendārs Mana Kuldīga manā Latvijā veidots, domājot par valsts simtgadi. Šogad KMHZV svinēs 30. jubileju. Uz salidojumu 11. maijā aicināti visi absolventi, tostarp tie, kuri cits par citu spožāk mirdz Latvijā vai citur pasaulē. Publicēti 24 zīmējumi, kā arī dzejoļi, ko radījuši skolēni no 1. līdz 12. klasei. Darbos ietverta ne tikai skolas jubileja, bet arī tēvu zemes skaistums, Ziemassvētku brīnums, Jāņu nakts burvība, vasaras plaukums, Visuma neaptveramība utt. Vairākus gadus bijusi sadarbība ar tipogrāfiju Māras druka. „Kalendāra tapšanā var piedalīties visi skolēni,” piebilst R.Kunga. „Neviltots prieks redzams sejās, kad izdevuma prezentācijā viņi ierauga tieši savu zīmējumu vai dzejoli drukātā versijā.”Vienu no kalendāra Iemirdzies! dzejoļiem sarakstījusi 12. klases skolniece Roberta Balode.

Tais mirkļos, kad liekas,
Ka tumsa pār tevi palagu klāj,
Kad sveces liesma mazliet
drūmāka vīd,
Iemirdzies pats
Un sāc šodien, ne rīt!
Kā zvaigzne krēslas stundās,
Kas prieku pati sev rada,
Tā pati spīd,
Tā kopā ar citām zvaigznēm
Palīdz nakti gaišāku padarīt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi