Aizvērt

Ar talantu iemirdzēties

2019. gada 4. janvārī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Ar talantu iemirdzēties
Kalendāra prezentācijā uzstājas KMHZV skolēni Nika Plivča, Samuels Seļava, Ieva Valdmane, Maksimilians Brazovskis un Endija Megne.
Foto: KMHZV arhīvs
"Iemirdzies!" – tāda ir Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas (KMHZV) jaunā kalendāra tēma.
Kā stāsta latviešu valodas un literatūras skolotāja Rita Kunga, ideja par kalendāru, kurā publicēti skolēnu literārie un mākslinieciskie darbi, radusies līdzpārvaldei jau pirms 16 gadiem. Kopš tā laika tā tēma saistīta ar nākamajā gadā nozīmīgu notikumu. Pērnā gada kalendārs Mana Kuldīga manā Latvijā veidots, domājot par valsts simtgadi. Šogad KMHZV svinēs 30. jubileju. Uz salidojumu 11. maijā aicināti visi absolventi, tostarp tie, kuri cits par citu spožāk mirdz Latvijā vai citur pasaulē. Publicēti 24 zīmējumi, kā arī dzejoļi, ko radījuši skolēni no 1. līdz 12. klasei. Darbos ietverta ne tikai skolas jubileja, bet arī tēvu zemes skaistums, Ziemassvētku brīnums, Jāņu nakts burvība, vasaras plaukums, Visuma neaptveramība utt. Vairākus gadus bijusi sadarbība ar tipogrāfiju Māras druka. „Kalendāra tapšanā var piedalīties visi skolēni,” piebilst R.Kunga. „Neviltots prieks redzams sejās, kad izdevuma prezentācijā viņi ierauga tieši savu zīmējumu vai dzejoli drukātā versijā.”Vienu no kalendāra Iemirdzies! dzejoļiem sarakstījusi 12. klases skolniece Roberta Balode.

Tais mirkļos, kad liekas,
Ka tumsa pār tevi palagu klāj,
Kad sveces liesma mazliet
drūmāka vīd,
Iemirdzies pats
Un sāc šodien, ne rīt!
Kā zvaigzne krēslas stundās,
Kas prieku pati sev rada,
Tā pati spīd,
Tā kopā ar citām zvaigznēm
Palīdz nakti gaišāku padarīt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi