Aizvērt

Vismaz mēnesi vēl pa vecam

2019. gada 4. janvārī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Vismaz mēnesi vēl pa vecam
„Likums jāpilda, bet ārsti nav apmierināti, ka pacienti jākvalificē pēc tā, kādi medicīnas pakalpojumi kuram pienākas,” saka Kuldīgas ģimenes ārste Rūta Eglīte, piebilstot, ka e-veselībā līdz šim nav darbojies nekas cits kā vienīgi receptes.
Foto: Lāsma Reimane
No janvāra tomēr nevarēs visus veselības pakalpojumus dalīt divos grozos – pamata un pilnajā, kā paredzēts Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Nacionālajam veselības dienestam (NVD) neizdodas lietot datorsistēmu, kas ārstiem nodrošinātu ziņas par apdrošinātiem un neapdrošinātiem iedzīvotājiem.
Kurzemnieks jau rakstījis, ka 1. janvārī bija jāstājas spēkā valsts veselības apdrošināšanai, kas paredzēta gada beigās pieņemtajā likumā.

Ģimenes ārste Rūta Eglīte vakar pastāstīja, ka ārstiem tas problēmas nerada, bet pacienti ir nobažījušies. „Viņi nesaprot, kā uzzināt, kurā grupā tiek ierindoti un kā tas atsauksies uz viņu veselību. Janvārī viss vēl pa vecam, bet šis ir pēdējais laiks sakārtot lietas, jo likums pieņemts un agri vai vēlu stāsies spēkā. Likums jāpilda, bet ārsti ar to nav mierā, jo uzskata, ka mums uzkrauts pienākums klasificēt cilvēkus pa kategorijām. Tad jau arī jādala, kam nelaimē pienākas policijas vai ugunsdzēsēju palīdzība. Veselības tēma ir ļoti jutīga, jo medicīnas pakalpojumi būtu jānodrošina pilnīgi visiem. Ārsti uzklausīs pacientu nepatiku, bet mēs pie tā neesam vainīgi.”

R.Eglīte piekrīt Latvijas Ārstu biedrībai, ka arī turpmāk datorsistēmas darbā var būt pārrāvumi: „E-veselībā jau līdz šim darbojas tikai receptes, pārējais nedarbojas.”


Vairāk lasiet 4. janvāra "Kurzemniekā".
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi